Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.12 20:53

Andriukaitis: premjerui teks atsistatydinti iš užimamų pareigų

papildyta
Domantė Platūkytė, LRT.lt 2019.05.12 20:53

Akivaizdu, kad premjerui Sauliui Skverneliui teks atsistatydinti iš užimamų pareigų, grįžęs į rinkiminį štabą žurnalistams sakė eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis. Anot politiko, kol kas planuoja pailsėti, o vėliau skubės ruoštis ateinantiems Europos Parlamento rinkimams.

Anot V. P. Andriukaičio, antrame rinkimų ture jis nepalaikys nė vieno kandidato, nes, sako jis, tokia parama paprastai nedaro jokios įtakos, todėl nėra prasmės tai daryti. V. P. Andriukaitis taip pat pabrėžė, kad nė vieno kandidato rinkiminės nuostatos jam nėra artimos.

Savo pasirodymą rinkimuose politikas vertina neblogai, pasak jo, kaip kandidatas startavo iš labai blogos pozicijos, tačiau per mėnesį sugebėjo konsoliduoti pajėgas ir padarė gerą įdirbį ateičiai.

„Manau, kad tai prisidės prie Europos Parlamento rinkimų ir neabejotinai žiūrėsime į ateinančius Seimo rinkimus“, – kalba V. P. Andriukaitis.

Tolimesni politiko planai – truputį pailsėti, grįžti į darbą ir tęsti darbus Europos Komisijoje, o vėliau Europos Parlamento rinkimuose padėti socialdemokratams bei ruoštis 2020 metų Seimo rinkimams.

Kaip kalba V. P. Andriukaitis, išankstiniai rinkimų rezultatai jo nenustebino, nes, pasak politiko, jis ir tikėjosi atsidurti trečioje ar ketvirtoje vietoje. Tai, kad rinkimuose pirmauja Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė, o Saulius Skvernelis kol kas liko trečias, kandidato taip pat nenustebino.

„Manau, kad S. Skvernelio pasirodymas yra gana logiškas, vertinant jų taktiką ir klaidas. Manau, kad jis darė daug klaidų – ypač dėl jo pareiškimų užsienio politikos klausimais, tai rodė, kad jis neturėjo tos patirties“, – svarsto V. P. Andriukaitis.

Politikas tvirtina, kad šie rinkimai – didelė proga socialdemokratams toliau stiprinti savo pozicijas. Vis dėlto V. P. Andriukaitis pabrėžia, kad nėra jokių šansų, jog partija sutiktų dalyvauti naujos vyriausybės veikloje.

„Jokiu būdu“, – trumpai komentuoja V. P. Andriukaitis.

Pasak politiko, akivaizdu, kad S. Skverneliui teks pateikti pareiškimą atsistatydinti iš užimamų premjero pareigų.

„Tai būtų gerbtinas žingsnis atsistatydinti“, – teigia V. P. Andriukaitis.

Džiaugėsi bendravimu su rinkėjais

V. P. Andriukaičio rinkiminiame štabe nuotaikos geros, socialdemokratai vieni kitus ragina džiaugtis ir juokauja, kad pergalės atveju gali reikėti ir padainuoti. Kandidatas į prezidentus LRT.lt pasakoja, kad pergale vadina tai, jog dalyvauja rinkimuose ir gali pristatyti savo idėjas.

Anot V. P. Andriukaičio, jis tikisi gerų rinkimų rezultatų, nes, jo manymu, pavyko konsoliduoti didelę dalį rinkėjų, juos sujungti ir pristatyti aiškias socialdemokratų nuostatas bei vertybes. Paklaustas, ar tikisi patekti į antrąjį rinkimų turą, politikas sudvejojo.

„Luktelkime vidurnakčio. Visi devyni kandidatai dabar tuo gyvena, aš taip pat. Matysime“, – LRT.lt sako V. P. Andriukaitis.

Kaip tikina politikas, jis tikriausiai vienintelis iš visų dalyvaujančių kandidatų pristatė tokią detalią rinkiminę programą ir džiaugėsi, kad visuomenė pamatė jo deklaruojamas nuostatas ir kitokį žvilgsnį į tarptautinę politiką.

„Pergale vadinu tai, kad dalyvaujame rinkimuose, tai didelė pergalė mums visiems“, – šypsosi kandidatas.

Pasak V. P. Andriukaičio, rinkiminiu laikotarpiu jam buvo smagu diskutuoti, kelti tuos klausimus, kurie grįsti faktais, o ne prasimanymais.

Politikas teigia, kad pirmasis darbas yra sulaukti šios nakties rezultatų ir galvoti, kaip mobilizuoti kairįjį rinkėją ir tuos, kurie pasisako už visuomenės demokratinę raidą. Kaip sako V. P. Andriukaitis, Lietuvoje pradeda stiprėti įvairios rinkėjų grupės, kurios pasiilgo radikalesnio valdymo bei totalitarinių tendencijų.

„Dabar labai geras metas parodyti kitokį veidą ir kitokius principus, kurie yra be galo svarbūs Lietuvos raidai, ypač dabar, kai Lietuvoje matome didelę kartų kaitą. Keista, kad net jaunimo tarpe ryškėja fundamentalistinės idėjos“, – apgailestauja V. P. Andriukaitis.

V. P. Andriukaitis – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs sveikatos apsaugos ministras, 1992-2004 ir 2008-2014 m. ėjo Seimo nario pareigas, šiuo metu – ES komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą.

Vytenis Povilas Andriukaitis gimė 1951 m. rugpjūčio 9 d. Kiusiure (Jakutija, dabar – Rusijos Federacija). 1958 m. su šeima grįžo į Lietuvą. Yra įgijęs gydytojo chirurgo specialybę bei istorijos ir politikos mokslų dėstytojo specialybę.

Prezidento rinkimuose dalyvauja eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo narė Ingrida Šimonytė ir europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Lietuvoje sekmadienį vyko prezidento rinkimai ir du referendumai. Vienas – dėl pilietybės išsaugojimo ir kitas – Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Jei nė vienas kandidatas šiame ture nesulauks daugiau nei pusės balsuoti atėjusių rinkėjų paramos, du daugiausiai surinkę kandidatai varžysis antrajame ture gegužės 26-ąją.

Penkerių metų kadencijai išrinktas prezidentas pakeis du kartus iš eilės šalies vadovės pareigas ėjusią Dalią Grybauskaitę, kuri kadenciją baigs liepą.

Rinkėjų sąraše yra 2 mln. 472 tūkst. 405 piliečiai. 56 tūkst. Lietuvos piliečių šįkart užsiregistravo balsuoti užsienyje.

LRT studijoje – Vytenis Andriukaitis: socialdemokratijai paskyriau visą savo gyvenimą, ji turi gyvuoti

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi