Lietuvoje

2019.05.12 20:35

Juozaitis: po pusantrų metų eisime į Seimą

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.05.12 20:35

Kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis sako, kad laukia stebuklo ir tikisi patekti į antrąjį rinkimų turą. Jis taip pat teigia, kad žada steigti partiją „Lietuva yra čia“ ir dalyvauti kituose Seimo rinkimuose.

Kandidato į prezidentus A. Juozaičio rinkiminiame štabe nuotaikos kuklios. Gedimino prospekte esančiose patalpose – vos vienas kitas žmogus. Nepaisant to, pats kandidatas optimizmo nepraranda.

„Laukiame stebuklo, kad pateksime į antrąjį rinkimų turą. Tas puolimas, kurį mes patyrėme, deja, ir iš LRT, jis mums kenkia, nes reikėjo pasitraukti net iš dviejų debatų“, – sako A. Juozaitis.

Pasiteiravus, ar lūkesčiai nėra per dideli, kadangi paskutiniai reitingai rodė, kad A. Juozaitis gaus tik 3 proc. balsų, jis teigė, kad reitingai yra „mistinis paradas“.

„Įsivaizduokite, socialdemokratai buvo ketvirtoje vietoje, o laimėjo savivaldybių rinkimus. „Valstiečiai“ taip pat rodė prastus rezultatus, tačiau laimėjo rinkimus (Seimo – LRT.lt). Paksą taip pat priminčiau, kuris turėjo tik 5 proc. Manau, kad Žemaitija parodys. Ten reitingai neveikia. Reitingai yra uždaras ratas. Reitinguojami tie žmonės, kurie rodomi ekrane ir klausinėjami tie žmonės, kurie yra televizijos ekrane. Tai yra didysis reitingų žaidimas formuoti nuomonę“, – įsitikinęs A. Juozaitis.

Paistraukimą iš debatų vertina teigiamai

Likus trejiems LRT TELEVIZIJOS organizuotiems debatams, A. Juozaitis iš jų pasitraukė, tačiau tokio sprendimo nesigaili ir mano priešingai – tai jam atnešė daugiau naudos.

„Tai suteikė garbės patiems rinkimams, nes mes ne pragmatiniais tikslais vadovavomės. Išėjimas iš debatų rinkėjams parodys, kad ir politikoje yra garbės reikalas. Kai esi puolamas, apšmeižtas ir negali atsakyti. Dvikovoje reikia dalyvauti, pripažįstant priešininko lygiavertiškumą“, – komentuoja A. Juozaitis.

Jis taip pat mano, kad pasitraukimas iš dviejų LRT debatų atnešė daugiau naudos bei populiarumo.

„Gavau labai daug paramos, vaizdinės reklamos. Atsirado rėmėjų, kurie statė stendus miestuose būtent po mano pasitraukimo“, – sako A. Juozaitis.

Dalyvaus Seimo rinkimuose

A. Juozaitis teigia, kad prezidento rinkimais neapsiribos bei žada dalyvauti kituose Seimo rinkimuose. Jis tai žada daryti įsteigęs asociaciją arba partiją „Lietuva yra čia“.

„Reikia dar palaukti pusantrų metų. Mes keisime padėtį Lietuvoje. Toks oligopolijų ir švedų bankų siaubiamas kraštas ilgai neišgyvena. Reikia viską keisti ir gaivinti regionus ir smulkų bei vidutinį verslą. Švedų bankai visai neduoda kreditų smulkiam ir vidutiniam verslui. Todėl darosi vis sunkiau“, – mano A. Juozaitis.

Anot jo, į Lietuvą yra vežama svetima darbo jėga, kuri patenkina smulkųjų kapitalą.

„Netgi smulkieji yra priversti vežtis darbininkus, nes lietuviai yra išstumiami iš Lietuvos, o dabartinė politika po 5 metų atneš neįsivaizduojamą katastrofą, todėl tai reikia stabdyti jau po pusantrų metų“, – mano A. Juozaitis.