Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.12 20:07

Skvernelis: jeigu šiandien „prapilsiu“, pateiksiu atsistatydinimo pareiškimą

Karbauskis taip pat žada trauktis
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.05.12 20:07

Sekmadienio vakarą laukti prezidento rinkimų rezultatų atvykęs premjeras Saulius Skvernelis savo bendražygiams pareiškė, kad, jei praloš šalies vadovo rinkimuose, liepos 12 d. pateiks atsistatydinimo pareiškimą.

„Tai nėra pagąsdinimas. Jeigu šiandien mes „prapilsime“, jeigu aš „prapilsiu“, liepos 12 dieną pateiksiu atsistatydinimo pareiškimą“, – susirinkusiems kolegoms ir bendražygiams sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelis dėkojo savo bendražygiams, štabo, komandos nariams bei savo šeimai. Tardamas padėkos žodžius žmonai Silvijai Skvernelei kandidatas į prezidentus graudinosi.

„Ačiū tau, Silvija. Tas laikotarpis buvo ant tavo pečių ir tai atlaikyti nėra lengva“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Kalboje savo kolegoms S. Skvernelis neaplenkė ir jam ne kartą išsakytos kritikos dėl policininko darbo.

„Mentras“ – šį žodį girdėjau ir iš aukščiausių žmonių valstybėje. O aš didžiuojuosi, kad buvau policininkas. „Mentas“ niekada nebuvau, buvau policininkas“, – aiškino S. Skvernelis.

Laukti prezidento rinkimų rezultatų į Vilniuje esantį viešbutį „Karolina“ su S. Skvenerliu atvyko ir didžiulis būrys jo bendražygių, kolegų, tarp kurių – „valstiečių“ lyderis, parlamentaras Ramūnas Karbauskis, Seimo nariai Agnė Širinskienė, Vytautas Bakas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, „socialdarbiečių“ pirmininkas, parlamentaras Gediminas Kirkilas, „socialdarbietis“ Juozas Bernatonis, buvęs Alytaus meras, buvęs generalinis policijos komisaras Vytautas Grigaravičius, buvęs Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas.

R. Karbauskis susirinkusiems patvirtino, kad S. Skvernelis trauksis iš pareigų, jei pralaimės prezidento rinkimuose.

„Ką pasakė Saulius, mes laikomės kito standarto, kaip politikai. Jeigu žmonės mumis pasitikės, tai tęsime darbus, nes esame politikoje ir iš jos nepabėgsime, bet jei susiklostys, kad palaikymo neturėtume, laikysimės savo žodžio. Apgailestauju, kad yra žmonių, kurie mano, kad S. Skvernelis ir „valstiečiai“ gali sulaužyti savo žodį“, – aiškino R. Karbauskis.

Net jei ir siūlytų, į premjerus neitų

S. Skvernelis žurnalistams sakė, kad vyriausybei grąžinus įgaliojimus prezidentui, toliau jis ministrų kabinetui vadovauti nesiektų, net jei ir būtų siūlomas.

„Aš savo poziciją jau išsakiau: jei lieku trečias arba žemiau, tikrai ne“, – teigė S. Skvernelis paklaustas, ar nesutiktų eiti premjero pareigų, jei vėl į jas būtų siūlomas.

Anot S. Skvernelio, jo pasitraukimas iš premjero pareigų reikštų ir visų ministrų pasitraukimą. Tiesa, jis pripažino, kad tokį scenarijų su ministrais detaliai neaptarė.

„Aš tikrai su ministrais detaliai apie tai nekalbėjau, bet, manau, kad dauguma kolegų, tų ministrų, kurie taip pat panašiais principais vadovaujasi, puikiai supranta, kad politiku be pasitikėjimo negali būti. Sunku būtų toliau kalbėti apie darbą, žinant, kokia yra situacija Seime su trapia dauguma“, – aiškino S. Skvernelis.

S. Skvernelis tvirtino, kad pralaimėjęs prezidento rinkimus, iš premjero pareigų trauktųsi ne iš karto, mat, anot jo, pasitraukimas iš karto sukeltų sumaištį.

Aptardamas prezidento rinkimus, S. Skvernelis tvirtino manantis, kad visi devyni kandidatai turėjo vienodus šansus sėkmingai pasirodyti rinkimuose. Kandidatas į prezidentus tvirtino, kad, jei patektų į antrąjį prezidento rinkimų turą, siektų kuo platesnio žmonių rato palaikymo, tarp kurių – ir kandidatų į prezidentus.

 S. Skvernelis pažymėjo manantis, kad parlamentinis tyrimas dėl 2008-2009 m. finansinės krizės Lietuvoje neturi nieko bendra su prezidento rinkimų kampanija. Anot jo, šie klausimai tiesiog yra svarbūs rinkėjams.

„Tikrai džiaugiuosi, kad parlamentinis tyrimas nieko bendra neturi su rinkimų kampanija. Jis turi pasibaigti rudenį“, – aiškino S. Skvernelis.

„Valstiečių“ kandidatas į prezidentus teigė, kad kandidatuoti į prezidentus, būnant premjeru, turi ir pliusų, ir minusų. Vienas svarbiausių privalumų, pasak S. Skvernelio, būti dėmesio centre, o vienas didžiausių sunkumų – didelis darbo krūvis ir kritika dėl nuveiktų darbų.

Kritikavo iniciatyvas nedalyvauti referendumuose

S. Skvernelis, žurnalistų paklaustas, kaip vertina kai kurių politikų raginimus nedalyvauti referendume dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo, tvirtino tokias iniciatyvas smerkiantis.

„Man labai gaila, kad politinio elito dalis, kurie visuomet sako, kad reikia būti piliečiais, daro akcijas, šou su skėčiais, be skėčių, dainuoja, bet, kai ateina momentas, kai reikia būti piliečiams, tada pabando padaryti, kad žmonių valia nebūtų atspindėta. Kodėl mes bijome Lietuvos žmonių? Ateina, pasako savo nuomonę.

Yra du referendumai. Jeigu tu nepritari, reikia pasakyti „ne“. Tai yra pozicijos išreiškimas, o kita forma yra bandymas sužlugdyti žmonių nuomonių, kad galbūt neužteks dalyvaujančių. Man tai yra nepriimtina“, – komentavo S. Skvernelis.

Saulius Skvernelis savo štabe: jaučiuosi padaręs viską, ką galėjau

 

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi