Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Išleista atmintinė, ką reikėtų daryti, jeigu prasidėtų karinis konfliktas

Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas išleido atmintinę, ką reikėtų daryti ekstremalios situacijos metu, konkrečiai – jeigu prasidėtų karinis konfliktas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas išleido atmintinę, ką reikėtų daryti ekstremalios situacijos metu, konkrečiai – jeigu prasidėtų karinis konfliktas.

Informacinė kampanija remiasi Jungtinių Valstijų patirtimi, kur gyventojai mokomi išgyventi 72 valandas.

Pasak iniciatorių, gyventojai turi žinoti, kaip tinkamai pasirūpinti maisto produktais, vandens atsargomis, drabužiais, turi žinoti, kaip bendrauti su artimaisiais.

Tiesa, vidaus reikalų ministras pripažįsta, kad yra ir problemų, gyventojams trūksta informacijos, o pagrindinės informavimo priemonės – sirenos – senos ir jų trūksta.

„Labai svarbu, kad visuomenė būtų pasirengusi, kad dalyvautų tame procese aktyviai, kad žinotų, kaip turėtų elgtis, ką turėtų daryti, kaip turėtų pasirengti. Iškyla nauji iššūkiai, organizuojant žmonių apsaugą, kad ne visuomet kolektyvinės apsaugos priemonės yra tinkamai parengtos ir, jei jos tinka civilių nelaimei, tai problematiška panaudoti karo atveju. Antras dalykas, žmonės apie grėsmes būtų laiku ir tinkamai  informuoti. Sudėtingiausias dalykas yra evakavimas, organizuotas žmonių iškeldinimas iš tų vietų, kur kyla didžiausias pavojus“, – aiškina Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis.

„Lėšos jau yra numatytos, ir reikia tiksliau atlikti numatytus namų darbus. Sirenų tinklas turi būti išdėstytas. Aišku, kalbant apie pačią perspėjimo sistemą, sirenos būtent ir yra kaip viena iš efektyviausių priemonių, veikiančių gyvenamosios vietovėse – didžiuosiuose miestuose. Kalbant apie nutolusias vietas, kaimus, užmiesčius – čia į pirmą vietą [patenka] gyventojų perspėjimo informacinė sistema“, – teigia vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Atmintinę parsisiųsti galite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt