Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.19 16:05

Patvirtino išvadas dėl „An-2“ tragedijos: reikia stiprinti skrydžio saugos taisykles

BNS 2015.06.19 16:05

Penktadienį parlamentinį tyrimą dėl lėktuvo „An-2“ avarijos atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) patvirtino išvadų projektą.

Penktadienį parlamentinį tyrimą dėl lėktuvo „An-2“ avarijos atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) patvirtino išvadų projektą.

Pasak komiteto pirmininko Artūro Paulausko, jos patvirtintos bendru sutarimu. Savaitgalį išvadas dar planuojama suredaguoti ir pirmadienį tikimasi jas užregistruoti Seimo posėdžių sekretoriate.

„Techninius dalykus dar šiek tiek pakoreguosime tekstą rašydami, bet manyčiau, kad darbas atliktas“,– žurnalistams sakė NSGK pirmininkas Artūras Paulauskas.

Manoma, kad kitą savaitę, antradienį, išvadų projektas gali būti pateiktas Seimo plenariniame posėdyje.

„Esmė tokia, kad reikia stiprinti skrydžio saugos taisykles, reikia aiškiau apibrėžti skrendant per vandenį – per jūrą, per kitus vandens telkinius gelbėjimo priemonių turėjimo sąrašą“, – sakė A. Paulauskas.

Jo teigimu, NSGK mano, kad reikėtų trumpinti reagavimo laiką, turi būti sutvarkyta oro stebėjimo sistema, kad būtų galima matyti skrendančius objektus. „Jeigu jų negalima matyti, reikėtų turėti susitarimus su visomis kaimyninėmis valstybėmis ir gauti operatyviai informaciją, kur buvo pastebėtas orlaivis, kur jis galėjo prarasti ryšį, nukristi ir panašiai“,– sakė A. Paulauskas.

Gegužės 21 d. Seimas pavedė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui ištirti, ar tinkamai buvo vykdoma šių metų gegužės 16 d. virš Baltijos jūros avariją patyrusio „Klaipėdos avialinijų“ lėktuvo „An-2“ paieškos ir įgulos gelbėjimo operacija.

Šiam komitetui Seimas savo sprendimu suteikė laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus.

NSGK tyrimą turi atlikti iki šių metų birželio 30 d.

Savo darbą jau baigė ir Vyriausybėje sudaryta speciali komisija, į kurią įtraukti Krašto apsaugos, Susisiekimo, Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto A. Gustaičio aviacijos instituto atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi