Lietuvoje

2019.05.11 19:45

Lietuvos paštininkai pradėjo naudoti elektrinius dviračius

Pirmieji mažesnių miestelių laiškininkai į gatves išvažiavo elektriniais dviračiais. Išvežioti korespondenciją laiškininkams tapo daug lengviau, siuntos pristatomos greičiau. Lietuva – pirmoji iš Baltijos valstybių, kurioje laiškininkai važinės tarnybiniais elektriniais dviračiais.

Pastarosiomis dienomis Palangoje laiškanešiu dirbantis Mindaugas Kazlauskas sako, kad į darbą eina itin noriai. Pasak jo, važiuoti naujuoju elektriniu dviračiu – tikras malonumas. Jis taip pat džiaugiasi, kad darbui nebereikės naudoti savo asmeninio, dažnai sugendančio dviračio.

„Tai ratas sulūžta, dar kas nors – visko būna. Išvažiuoji ir nežinai – grįši, ar ne. O su naujais dviračiais, kol kas labai džiaugiamės. Greičiau įsibėgėja, lengviau minti – nereikia tiek daug savo jėgų atiduoti“ – nauju elektriniu dviračiu džiaugiasi M. Kazlauskas.

Teigiama, kad Lietuvoje specialiai laiškininkams pagaminti elektriniai dviračiai pritaikyti vežti didelius svorius, saugiai važiuoti lyjant lietui ar žiemą, spaudžiant šaltukui. Jų amortizatoriai pritaikyti žvyrkeliams ir duobėtiems keliams. Daug dėmesio skirta apsaugai nuo ilgapirščių.

„Dviračiai turi dviejų rūšių spynas – viena prie rato, o kita nešiojama. Krepšiuose yra signalizacija – laiškininkas nuėjęs įjungia pultelį, o jei kažkas prieitų prie krepšio ir bandytų kažką pavogti – suveikia signalizacija. Taip pat yra GPS sekimo sistema, todėl jeigu dviratis būtų pavogtas, jį būtų galima greitai surasti“ – pasakoja Palangos pašto viršininkė Evelina Leišienė.

Naujaisiais dviračiais į gatves išriedėjo apie pusšimtį laiškininkų 15-koje šalies miestelių. Iki vidurvasario tokius dviračius gaus dar apie pusantro šimto pašto darbuotojų.

Plačiau apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Žinios“ reportaže nuo 11 min. 08 sek.

Žinios. LRT radijo vedėjui Mykolui Drungai įteikta pirmojo Lietuvos radijo pranešėjo Petro Babicko premija