Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.11 18:36

Burbiškio dvare – spalvinga tulpių žydėjimo šventė

Radviliškio rajone Burbiškio dvare surengta 19-oji tulpių žydėjimo šventė. Šiemet papildyta kolekcija išaugo beveik iki pusės tūkstančio tulpių rūšių. Jomis pasigrožėti atvyko dešimtys tūkstančių žmonių. Tulpių šventėje buvo galima sutikti ir paskutiniųjų dvaro savininkų Baženskių palikuonius.

Burbiškio dvaras vėl sulaukė Tulpių žydėjimo šventės svečių. Jie pirmiausiai skuba pasigrožėti unikaliu tulpynu. Šiemet, papildžius kolekciją, jame pražydo net 460 tulpių rūšių. Žmones labiausiai domina mūsų šalyje retos, neįprastą istoriją, išvaizdą ar vardus turinčios tulpės.

„Visos gražios, nėra negražių gėlių. bet gražiausia – geltona“, – sako viena iš renginio lankytojų.

Į šventę atvyksta ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai, kurie šios šventės akimirkas iki šiol yra matę tik nuotraukose.

„Pamačiusi nuotraukų iš ankstesnių švenčių buvau labai sujaudinta, tačiau atvykus čia įspūdis dar didesnis“, – pasakoja šventėje apsilankiusi užsienietė.

Tuo metu kiti svečiai atvyksta pasidairyti į rūšis, kurių dar nėra matę.

„Mes apžiūrime čia atsiradusias naujas rūšis. Jas fotografuojame ir stengiamės tokių patys įsigyti. Čia labai gražu, labai jums ačiū, jūs šaunuoliai“, – švente džiaugiasi dar vienas užsienio turistas.

Burbiškis garsėja ne tik tulpėmis, bet ir parku, salų, tvenkinių ir tiltų sistema. Aplinką istorinių asmenybių paminklais ir kitais meno kūriniais išpuošė kompozitoriaus Štrauso muziką ir poeto Adomo Mickevičiaus eiles mėgęs, paskutinysis dvaro šeimininkas Mykolas Baženskis.

Nuo XIX amžiaus pradžios dvarą valdę Baženskiai 1992-aisiais jį padovanojo Radviliškiui. Baženskio palikuoniai su šeimomis čia dažni svečiai.

„Burbiškis, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kaip Feniksas pakilo iš pelenų ir suklestėjo iš naujo. Dabar čia labai gražu. Burbiškio dvaras pražydo, kaip tulpė“, – džiaugiasi paskutiniojo dvaro savininko anūkas Jurgis Baženskis.

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškyje rengiama nuo 2000-ųjų. Kasmet joje apsilanko apie 20 tūkst. žmonių.

Plačiau apie tai galite žiūrėti LRT TELEVIZIJOS laidos „Žinios“ reportaže nuo 19 min. 48 sek.

Žinios. LRT radijo vedėjui Mykolui Drungai įteikta pirmojo Lietuvos radijo pranešėjo Petro Babicko premija

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi