Lietuvoje

2019.05.11 16:09

Kaune paminėtas pirmosios kariuomenės priesaikos 100-metis

atnaujinta
BNS 2019.05.11 16:09

Šeštadienį Kaune paminėtas pirmosios viešos Lietuvos kariuomenės priesaikos šimtmetis.

Minint šią sukaktį Lietuvos kariuomenės padaliniai žygiavo Kauno gatvėmis, Krašto apsaugos sistemos ir kariuomenės pajėgų vadovybė, Kauno gyventojai ir miesto svečiai kartu dalyvavo gėlių padėjimo ceremonijoje istorinės Prezidentūros kiemelyje, vėliau susirinkusieji stebėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių priesaikos ceremoniją, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Savanoriai buvo ir išlieka svarbiausia Lietuvos kariuomenės atrama, petys į petį dalyvaujantys pratybose su kariais profesionalais ir stojantys tarnybon tarptautinėse operacijose. Esate būtina Lietuvos kariuomenės augimo ir stiprėjimo sąlyga bei šviežias jos kraujas“, – sakė renginyje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

1919 metų gegužės 11 dieną Kaune, Rotušės aikštėje, vykusi vieša Lietuvos kariuomenės priesaika siejama su pirmuoju oficialiu Lietuvos kariuomenės pristatymu, renginyje anuomet dalyvavo tiek Lietuvos valdžios, tiek užsienio šalių atstovai.

Iškilmingoje ceremonijoje priesaiką „nesigailėdamas savo sveikatos nei gyvasties ligi paskutinio kraujo lašo ginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę“ davė ne visa to meto kariuomenė.

Dalis savanorių tuo metu jau kovėsi su priešu, kai kurie žuvo taip ir nespėję prisiekti. Po priesaikos Kaune, kariai buvo prisaikdinti ir kitose įgulose, ir pačiame fronte.