Lietuvoje

2019.05.11 15:30

Moksleivių emocijos po anglų kalbos egzamino: nesitikėjo, kad bus taip paprasta

atnaujinta
BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.05.11 15:30

Šeštadienį abiturientai laikė užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino klausymo, skaitymo ir rašymo dalį. Pasak LRT RADIJO kalbintų moksleivių, šiemet egzamino užduotys nebuvo itin sudėtingos, rašinio tema jiems pasirodė aktuali.

LRT RADIJO žurnalistų po egzamino Vilniuje kalbinti moksleiviai pasakojo, kad egzamine teko rašyti rašinį apie technologijas ir žmonių atotrūkį, jų teigimu, egzamino užduotys buvo tikrai įveikiamos. Pateikiame moksleivių pasisakymus po egzamino:

„Iš tikrųjų nieko sunkaus. Atrodo, prigąsdino labai, bet tai buvo tas pats, ką ir visus metus sprendžiame mokykloje. Rašinys buvo apie technologijas, kaip žmonės atitrūksta vieni nuo kitų, o apie tai rašyta jau šimtus kartų.“

„Maniau bus sunkiau, normaliai pavyko. Mokytojų darbas, reiškia, geras, paruošė tikrai neblogai. Tikėčiausi surinkti tarp 80 ir 90 balų.“

„Pavyko vidutiniškai, nebuvo per daug sunku. Lengva, tikrai aktuali rašinio tema, buvo, apie ką parašyti. Moku kalbėti, susikalbėti, to man užtenka.“

„Nesitikėjau, kad bus taip paprasta. Tiesiog tai, ką žiūrėjau iš ankstesnių metų egzaminų, buvo sudėtingesnių temų. O galbūt tai dar ir sėkmės reikalas.“

Laikyti šį egzaminą šiemet užsiregistravo 20 tūkst. 314 kandidatų, pranešė Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

Jo vadovė Saulė Vingelienė pažymi, kad šis brandos egzaminas sulaukia daugiausia dėmesio.

„Kol kas anglų kalbos egzaminas yra pats populiariausias. Mokymosi laikas, skirtas anglų kalbai, yra pakankamai didelis, kalbėti vaikai išmoksta, tad šį egzaminą ir renkasi. <...> Tai vienas iš egzaminų, kurio šimtukų procentas yra nemažas“, – LRT RADIJUI sako S. Vingelienė.

Ji priduria, kad naujovė – nuotolinis vertinimas – iš dalies padės spręsti problemą – egzaminų rezultatai pasirodys ne liepos mėnesį, o birželio pabaigoje.

Pagal patvirtintą programą, užsienio kalbos valstybinį brandos egzaminą sudaro keturios dalys. Balandžio 24–25 dienomis kandidatai jau laikė anglų kalbos kalbėjimo dalį.

Anglų kalbos valstybinio brandos egzamino rezultatai bus skelbiami nurodant gautą bendrą kandidato taškų sumą už visas keturias (kalbėjimo, klausymo, skaitymo, rašymo) dalis ir balus.

NEC duomenimis, prašymus 2019 metais laikyti brandos egzaminus pateikė 30 tūkst. 72 kandidatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.