Lietuvoje

2019.05.10 16:46

Tomaševskio rinkėjai – stipraus prezidento, griežto auklėjimo ir tradicinės šeimos šalininkai

LRT.lt 2019.05.10 16:46

Kandidato į prezidentus Valdemaro Tomaševskio rinkėjai – konservatyvūs griežto auklėjimo simpatikai. Toks jo rinkėjų paveikslas išryškėjo po „Baltijos tyrimų“ gyventojų apklausos.

Vilniaus politikos analizės instituto ekspertai, remdamiesi apklausa, išanalizavo, kokias savybes kandidatams į prezidentus priskiria potencialūs rinkėjai ir kokie tie rinkėjai yra. Kandidatų įvaizdį tyrusi rinkėjų apklausa pradėta diena vėliau po Valdemaro Tomaševskio apsisprendimo kandidatuoti prezidento rinkimuose, todėl jis nebuvo įtrauktas į klausimą apie kandidatams priskiriamas savybes.

Apžvalgos apie kiekvieną kandidatą skelbtos pagal abėcėlę.

Valdemarą Tomaševskį dažniau teigiamai (labai palankiai ir palankiai) vertina rinkėjos moterys, nedidelių socialinių ambicijų elektoratas – 300–600 EUR mėnesinių pajamų vienam šeimos nariui gaunantys respondentai ir labiau palankiai nei nepalankiai vertinantys savo šeimos ir šalies ekonomikos vystymąsi.

„V. Tomaševskio simpatikai mažai domisi politika, yra stipraus prezidento, griežto auklėjimo šeimose ir tradicinės šeimos šalininkai, gana neigiamai nusistatę prieš imigrantus“, – teigiama Vilniaus politikos analizės pranešime.

Šio kandidato elektorato portretas paremtas teigiamai šį politiką vertinančių respondentų demografiniais rodikliais ir jų vertybių analize.

„Baltijos tyrimai“ vasario 15–25 d. reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą atliko Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu. Iš viso apklausti 1035 respondentai.