Lietuvoje

2019.05.10 16:51

Politologė: šioje rinkimų kampanijoje aukščiausią natą groja „valstiečiai“

Penktadienis – paskutinė diena, kai kandidatai į prezidentus dar gali traukti slaptus ginklus, net ir juodąsias technologijas, bei tokiais būdais bandyti sumenkinti priešininką ir sustiprinti savo autoritetą. Kas iš tiesų tai daro? Apie tai – pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ su Mykolo Romerio universiteto lektore, politologe Rima Urbonaite.

„Kai kas tai daro galbūt pasitelkę trečiuosius asmenis, bet matome, kad ir socialiniuose tinkluose platinamos nuotraukos, kurios yra sukonstruotos. Tai yra visiškai negatyvios informacijos sklaida, kuri yra nukreipta prieš oponentus.

Lygiai taip pat matome tam tikrus straipsnius, kurie yra susiję su bandymu parodyti, kad galbūt verslas jau turi tam tikrą įtaką Gitanui Nausėdai, tačiau yra nutylima kai kuri informacija“, – pastebi politologė.

Jos teigimu, tokie būdai nepuošia rinkimų kampanijos, tačiau tai neišvengiama – metamos visos įmanomos kortos.

„Savo dešinės rankos, nors rašau su kaire, nukirsti neduočiau, kas visgi atsidurs antrajame ture“, – sako R. Urbonaitė.

Koja kojon eina trys kandidatai. Tačiau šią savaitę vienas iš 9 kandidatų – Naglis Puteikis – nustebino dalį rinkėjų, pareikšdamas, kad jau balsavo, bet ne už save. Dalis politologų tokį žingsnį išvadino parsidavimu.

„Toks nelabai vykęs parsidavimas. Nemanau, kad buvo kažkas suderėta.  (...) Manau, kad tai yra politiko manevravimas dėl savo ateities “, – sako pašnekovė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime pritarė „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio siūlymui LVŽS trauktis iš valdžios, jei partijos kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis pralaimės prezidento rinkimuose ir jei partija nelaimės Europos Parlamento (EP) rinkimų. Ar yra precedentų Lietuvos rinkimų istorijoje, kaip žmonės reaguoja į tokius bauginimus, grasinimus.

„Labai priklauso nuo to, kas ir kuo gąsdina. (…) Gali būti toks dvigubas dugnas – neaišku, ar šįkart suveiks pozityviai ar negatyviai. Bet aukščiausią natą ir paskutinę dainą šitoje kampanijoje kuria būtent „valstiečiai“ – S. Skvernelis ir R. Karbauskis.

Ta nata yra tokia aukšta, kad užgožia kitus kandidatus. Jeigu jie nesugeba atsakyti savo paralelinėmis žinutėmis, gali šiek tiek ir paveikti“, – sako R. Urbonaitė. 

Plačiau žiūrėkite laidos įraše.