Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Viešojo saugumo tarnyboje keičiasi vadas

ELTA, DELFI.lt, LRT RADIJAS 2015.09.08 13:45

Naujuoju Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadu paskirtas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas, buvęs Karo policijos vadas 45 metų Ričardas Pocius. R. Pocius pakeis daugiau nei du dešimtmečius VST vadovavusį Sergeju Madalovą, jis nuo liepos pradžios išeina į pensiją.

Naujuoju Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadu paskirtas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas, buvęs Karo policijos vadas 45 metų Ričardas Pocius. R. Pocius pakeis daugiau nei du dešimtmečius VST vadovavusį Sergejų Madalovą, jis nuo liepos pradžios išeina į pensiją.

Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad dėl Viešojo saugumo tarnybos vadovų ir pareigūnų galimo piktnaudžiavimo tarnyba pradėtas vidinis tyrimas.

Įtariama, kad tarnyboje į aukštas pareigas buvo skiriami darbuotojų giminaičiai. Dėl vadovo S. Madalovo ir jo pavaduotojo Jono Zautros ministras Saulius Skvernelis taip pat kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją.

Įsakymą dėl R. Pociaus paskyrimo vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pasirašė suderinęs kandidatūrą su Premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Pasak ministro S. Skvernelio, naujojo VST vadovo laukia dideli iššūkiai. Visų pirma – pašalinti susikaupusias ilgametes problemas pačioje tarnyboje, suformuoti optimalią struktūrą, atkurti eilinių darbuotojų pasitikėjimą bei motyvaciją. Geriausiai tai gali padaryti žmogus „iš šalies“, neturintis neigiamų tarnybos subkultūros elementų ar nuostatų.

Ministro teigimu, naujasis vadas turės užtikrinti, kad VST dirbtų tik profesionalai, kad jie būtų nepriekaištingai parengti, pasiruošę bet kurią akimirką vykdyti patikėtas funkcijas, efektyviai bendradarbiauti su kitomis vidaus reikalų sistemos ir ne tik struktūromis.

R. Pocius anksčiau yra dirbęs Krašto apsaugos departamente prie Vyriausybės, Lietuvos taupomajame banke, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Krašto apsaugos ministerijoje, vadovavo Karo policijai. Yra dalyvavęs misijoje Afganistane kaip JAV ir Lietuvos kontingento vadas.

R. Pocius stažavosi Danijoje, JAV, Prancūzijoje, Lenkijoje ir kitur. Baigė JAV karo teisės kursus, JAV jūrų pėstininkų kursą, kovinį parengimą taip pat įgijo Antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras“, dalyvavo specialiuose vadų rengimo antiteroristinėms operacijoms kursuose, NATO pratybose.

Išsilavinimą R. Pocius įgijo Lietuvos teisės universitete, Vilniaus universitete, studijavo Kanados ginkluotųjų pajėgų mokykloje bei Baltijos gynybos koledže Estijoje. Pulkininkas leitenantas daugybę kartų skatintas, apdovanotas pasižymėjimo ženklais ir medaliais, vardinėmis dovanomis. Yra daugkartinis šalies šaudymo čempionas, kovinio sporto meistras, treneris bei tarptautinės kategorijos teisėjas.

Penkerių metų kadencijai paskirtas R. Pocius VST vado pareigas pradės eiti nuo birželio 30 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi