Lietuvoje

2019.05.10 10:29

Balsavęs Nausėda: pagrindinės partijos prisibijo manęs, ypač – pamatyti antrajame ture

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.05.10 10:29

Penktadienį išankstiniame prezidento rinkimų balsavime savo valią pareiškė ir reitingų lyderis Gitanas Nausėda. Po balsavimo žurnalistams jis prisipažino, kad ėmė abu referendumų biuletenius ir savo nuomonę išreiškė abiem klausimais, taip pat pridūrė, jog pastebi, kad kandidatus išsikėlusios partijos akivaizdžiai prisibijo su juo susigrumti antrajame ture.

„Šiuo metu kaip nepriklausomas kandidatas aš akivaizdžiai matau, kad pagrindinės partijos prisibijo manęs ir prisibijo – ypač perspektyvos pamatyti mane antrajame rinkimų ture, kadangi nelabai tikisi laimėti prieš mane “, – sakė G. Nausėda.

Kandidatas pabrėžė, kad nesudalyvavus referendume atsitiks taip, kaip Seimo plenarinių posėdžių salėje, kai įstatymo pataisoms nepritarianti frakcija išeina iš balsavimo, ji sužlugdo vietoje to, kad pasakytų tvirtą „ne“ sprendimui ir pasakytų savo argumentus. 

„Įrašiau atsakymą „ne“, kadangi manau, jog mes negalime išreikšti pozicijos vien tik vadovaudamiesi kažkokiais kitais, šalutiniais kriterijais, kad balsavimas neįvyktų ar panašiai. Mes kiekvienu atveju turime išreikšti savo politinę poziciją“, – teigė jis. 

Seimo narių skaičiau mažinimą G. Nausėda laikė populizmu. „Norime sumažinti Seimo narių skaičių, bet nieko nedarome, kad tie Seimo nariai, kurie iš tikrųjų dirba nepatenkinamai, atmestinai žiūri į savo pareigas, nesąžiningai atlieka savo funkcijas, būtų nukentėjusieji – kad jiems būtų taikomos sankcijos, nes tauta turi teisę paklausti, ar darote viską“,  – aiškino jis.

G. Nausėda prezidento rinkimuose sakė balsavęs už tokį kandidatą, kuris užtikrintų, jog Lietuva atgautų orumą, savitarpio pagarbą, turėtų tvirtą poziciją ir kad joje būtų mažiau susipriešinimo ir vienas kito tepliojimo.

Referendume dėl mažesnio parlamento klausiama, ar reikėtų sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121.

Kitame referendume siūloma nustatyti, kad Lietuvos pilietybės nepraranda „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.

Šiuo metu dviguba pilietybė emigravusiesiems po nepriklausomybės atkūrimo leidžiama griežtesniais išimtiniais atvejais.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, prireikus antrojo turo – ir gegužės 26 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt