Lietuvoje

2019.05.09 21:52

Toliau vyksta balsavimas: pastebi pažeidimų, bet nedidelių

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.09 21:52

Prezidento rinkimuose ir referendumuose per 3 išankstinio balsavimo dienas nuomonę pareiškė per 100 tūkstančių rinkėjų. Ir ketvirtadienį driekėsi eilės norinčių išreikšti savo valią. Balsavę politiniai lyderiai sakė pasitikėję tvirtą nuomonę turinčiais kandidatais. Rinkimų stebėtojai pastebi pažeidimų, bet nedidelių ir prognozuoja, kad jų šįkart bus mažiau, nei per savivaldos rinkimus.

Vilniaus miesto savivaldybė pilna rinkėjų buvo nuo ankstaus ryto. Rinkėjai sako balsavę įvairiai – ne visi rinkosi abiejų referendumų biuletenius.  

Vilniaus meisto meras Remigijus Šimašius sakė prieš rinkdamas prezidentą savo sprendimą pasitikrino apklausoje puslapyje „manobalsas.lt“. O referendume balsavo tik dėl pilietybės išsaugojimo – esą Seimo narių skaičiaus mažinimo referendumas populistinis ir nieko neduosiantis.  

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas sakė prezidento rinkimuose balsavęs už darbų tęstinumą ir pripažino, kad trečiadienį į partijos tarybos posėdį atvykęs Saulius Skvernelis neslėpė laukiantis jų paramos. 

Su šeima balsuoti atvykęs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis būsimam prezidentui prognozuoja sunkią kadencijos pradžią. 

Per pirmąsias tris išankstinio balsavimo dienas „Baltosios pirštinės“ sulaukė per 80 pranešimų apie galimus pažeidimus – dažniausiai apie neetiškai skleidžiamą ar nepažymėtą politinę reklamą, paprastai – socialiniuose tinkluose. 

„Yra pačių kandidatų, jų atstovų skleidžiama politinė reklama nepažymėta arba pažymėta netaisyklingai, bet labai didelė dalis susijusi, kur piliečiai praneša apie kitus piliečius ir mes tuos atvejus nagrinėjame. Tai yra tretieji asmenys niekuo nesusiję, bet skleidžia savo nuomonę ir taip skatina kitus palaikyti vieną arbą kitą kandidatą“, – teigia Marija Šaraitė, „Baltųjų pirštinių“ vadovė.

„Per šiuos rinkimus turime mažiau tokio pobūdžio pažeidimų, kaip rinkėjų pairkimas, gal gali pasirekšti agitacijos draudimo pažeidimai. Tačiau skaičius, prognozuojama, turėtų būti gerokai mažesnis“, – sako Laura Matjošaitytė,
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė.

Penktadienį, paskutinę išankstiniame balsavimo dieną, prasidės balsavimas ir namuose. 

Plačiau – reportaže (nuo 06.05 min.).

Panorama. Seimo narių skaičiaus mažinimo referendumą palaiko tik du buvę jo pirmininkai

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt