Lietuvoje

2019.05.10 09:14

Tyrimas: Šimonytė – miestiečių ir informuotų optimistų kandidatė

LRT.lt 2019.05.10 09:14

Vilniaus politikos analizės instituto tyrimo rezultatai rodo, kad prezidento rinkimuose už Ingridą Šimonytę dažniau balsuos moterys, jaunesni, gaunantys didesnes pajamas, didžiųjų miestų respondentai. Kandidatės potencialius rinkėjus galima pavadinti ekonominiais optimistais – jie dažniau teigiamai vertina ir šeimos, ir visos šalies ekonominę situaciją.

I. Šimonytės rinkėjai taip pat yra gerai informuoti apie politikos reikalus.

Tyrimas atskleidė, kad šiai kandidatei priskiriamos savybės labai artimos Gitano Nausėdos įvaizdžiui. Respondentai ją suvokia kaip ekonomikos reikalų ekspertę, šiuolaikišką ir profesionalią politikę.

Rečiausiai Šimonytei priskiriamos savybės – prorusiškumas, gebėjimas vienyti ir rūpestis paprastais žmonėmis. Kaip teigiama tyrimo išvadose, I. Šimonytė galėtų būti vadinama miestiečių ir informuotų optimistų kandidate.

Rinkėjų antrųjų pasirikimų analizė dar sykį patvirtina, jog I. Šimonytės elektoratas ne tik panašus į G. Nausėdos, bet jei dėl tam tikrų priežasčių I. Šimonytė pasitrauktų iš rinkimų (arba nepatektų į antrąjį rinkimų turą), dauguma jos rinkėjų (net 68 proc.) taptų G. Nausėdos donorais – balsuotų už šį kandidatą. S. Skvernelį paremtų apie 13 proc. I. Šimonytės rinkėjų.

Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu „Baltijos tyrimai“ vasario 15–25 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą. Viso apklausti 1035 respondentai. Ekspertai išanalizavo kandidatams į prezidentus rinkėjų priskiriamas savybes (įvaizdį) ir jų rinkėjų sociodemografinius ypatumus.