Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.19 10:48

A. Kubilius: interpeliacija skirta ne atstatydinti J. Oleką, o atkreipti dėmesį į problemas

BNS 2015.06.19 10:48

Opozicijos inicijuota interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui nebūtinai turi baigtis jo atstatydinimu, jos tikslas atkreipti dėmesį į problemas, sako opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Opozicijos inicijuota interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui nebūtinai turi baigtis jo atstatydinimu, jos tikslas atkreipti dėmesį į problemas, sako opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

„Susidaro vaizdas, jog visi galvoja, kad interpeliacija yra rezultatyvi tik tada, jei ministras atstatydinamas. Šiuo atveju, interpeliacijos pirmas uždavinys yra atkreipti dėmesį į tam tikras problemas, parodyti Vyriausybės arba atskirų ministrų klaidas – šiuo atveju, Juozas Olekas yra nusipelnęs šitos stadijos. O kaip baigsis balsavimas – be abejo, jei valdančioji dauguma bus drausminga, opozicija niekada nepasieks, kad ministras būtų atstatydintas“, – Žinių radijui penktadienį sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas.

Paklaustas, ar esant signalų, jog valdantieji palaikys J. Oleka, vis dar tiki, jog ministrą kitą savaitę pavyks atstatydinti, A.Kubilius priminė, jog Lietuvos politinėje istorijoje aukšti vadovai pareigų neteko ir kur kas mažiau reikšmingose situacijose.

„Atsimenu, kai Seimo pirmininku buvo Artūras Paulauskas ir vienas iš kanceliarijos vadovaujančių darbuotojų netinkamai naudojosi tarnybiniu transportu – vežiojo savo šunį. Mes tą klausimą suformulavome kaip interpeliacijos klausimą, nelabai tikėdami, kad ji gali būti rezultatyvi. O po to pasirodė staiga, kad pačioje valdančiojoje koalicijoe buvo pakankamai daug nepasitenkinimo, kaip A. Paulauskas vadovavo Seimu ir jis buvo atstatydintas“, – priminė opozicijos lyderis.

Seime sudaryta redakcinė komisija dėl interpeliacijos J. Olekui  ketvirtadienį pasiūlė pritarti ministro atsakymams. Balsavimo procedūra dėl ministro atsakymų buvo pradėta dar ketvirtadienį, tačiau opozicinių konservatorių reikalavimu klausime padaryta pertrauka iki antradienio.

Dėl Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo „An-2“ gelbėjimo ir įgulos paieškos operacijos netinkamo koordinavimo kaltinamas J. Olekas ketvirtadienį Seime nesutiko padaręs klaidų ir sakė neketinantis atsistatydinti.

Iš Geteborgo į Klaipėdą skridęs lėktuvas „An-2“ su dviem patyrusiais lietuviais pilotais virš Baltijos jūros dingo gegužės 16-osios popietę. Po trijų parų lėktuvas rastas Baltijos jūros dugne. Orlaivį iškėlus aptiktas vieno piloto kūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10