Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.09 16:55

Potencialus Skvernelio rinkėjas: kokias premjero savybes išskiria ir kur jų didžiausia bazė

LRT.lt 2019.05.09 16:55

Vilniaus politikos analizės instituto atliktos analizės rezultatai rodo, kad kandidatas į prezidentus, dabartinis premjeras Saulius Skvernelis, potencialiam jo rinkėjui atrodo kaip ryžtingas, geras lyderis, atstovaujantis elitui ir lietuviškas vertybes ginantis kandidatas.

Tyrimas rodo, jog pagrindinė S. Skvernelio elektorato bazė – ne miestų gyventojai.

Lyginant su pagrindiniais konkurentais, I. Šimonyte ir G. Nausėda, kurie turi labai stiprią elektorato paramą didžiuosiuose miestuose, Saulius Skvernelis gali tikėtis didesnės kaimo rinkėjų (vietovių iki 2 tūkst. gyventojų) paramos.

Už Skvernelį dažniau ketina balsuoti vyresni nei 50 metų respondentai ir respondentai, kurių vieno šeimos nario pajamos vidutiniškai mažesnės nei G. Nausėdos ir I. Šimonytės rinkėjų.

Kas kitas, jei ne S. Skvernelis?

Sauliui Skverneliui pasitraukus iš rinkimų kovos, jo elektoratas dosniausiai paremtų jo pagrindinius konkurentus: G. Nausėdą – 35 proc., I.Šimonytę – 20 proc., A. Juozaitį – 11 proc.

Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu „Baltijos tyrimai“ vasario 15 – 25 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą. Viso apklausti 1035 respondentai.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi