Lietuvoje

2019.05.09 18:39

Sinoptikės prognozė: lepins maloni šiluma, bet miškuose – ekstremali padėtis

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.05.09 18:39

Kitą savaitę orai bus sausesni ir lietaus tikimybė išliks labai menka, taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Ji perspėja, kad miškų gaisringumo lygis pasiekė ekstremalią situaciją ir gamtoje reikėtų elgtis atsargiau.

I. Marcinonienės teigimu, penktadienį laukia didesni oro pasikeitimai. Anot jos, bus debesuota, o vietomis kai kur gali ir palynoti.

„Lietaus kiekis bus nedidelis, artimiausią naktį temperatūra svyruos apie 3–8, 4–9 laipsnius, o dieną – 15–19 laipsnių šilumos“, – LRT RADIJUI sako sinoptikė.

Pasak jos, šeštadienį daugelyje rajonų taip pat tikėtinas vidutinio intensyvumo lietus, tačiau diena bus šiltesnė.

„Šeštadienį orus lems ciklonas, kai kam galimai atnešiantis džiaugsmą, kai kam ašaras. Daugelyje rajonų palynos, bet naktis jau bus šiltesnė – 4–9, 5–10 laipsnių šilumos. Dieną pietiniuose rajonuose bus 19–20 laipsnių šilumos, tai diena bus kai kam gera, kai kam nelabai“, – teigia sinoptikė.

Kaip teigia I. Marcinonienė, sekmadienio orus lems aukštesnio slėgio laukas ir orai gražės.

„Sekmadienį vėl pragiedrės, bus daugiau saulės, naktis gali būti šiek tiek vėsesnė, bet dieną bus 16–20, o pietiniuose rajonuose oro temperatūra gali sušilti ir iki 21 laipsnio šilumos. Lietaus tikimybė bus labai maža“, – sako I. Marcinonienė.

Sinoptikė perspėja dėl sausesnio oro ir išaugusios gaisringumo tikimybės. Jos aiškinimu, nuo pirmadienio iki kitos savaitės vidurio lyti neturėtų.

„Bus sausoka, vėl bus mažai tikėtinas lietus, nebent kur nors vietomis. Dabar miškuose labai sausa, pietiniuose rajonuose miškų gaisringumo klasė vėl pakilo iki ekstremalios penktos klasės, ypač kenčia Dzūkija, kuriai labai reikalingas sodrus ir ilgesnis lietus, kad bent kiek nors sumažintų tą sausrą. Žmonėms reikėtų būtų atsargiems, nes savaitgalį norėsis keliauti į gamtą, bet reikia neužmiršti ir to, kad yra ypač sausa“, – perspėja I. Marcinonienė.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.