Lietuvoje

2019.05.09 14:34

Politikų protestas prie Rusijos ambasados supykdė Udalcovą: oficialiai pareiškiu – reaguosime energingai

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.09 14:34

Daugiau nei pusė tūkstančio žmonių Antakalnio kapinėse Vilniuje tradiciškai paminėjo sovietų pergalės Antrajame pasauliniame kare 74-iąsias metines.

Georgijaus juosteles segintys žmonės žygiavo iki karo aukoms skirto memorialo. Čia Rusijos ambasadorius Lietuvoje  pareiškė, kad neleis Pergalės klausimu perrašyti istorijos. Aleksandras Udalcovas kvailyste vadina Lietuvos parlamentarų iniciatyvą drausti Georgijaus juostelę ir perspėjo, kad Rusija į tai reaguos.

Tuo metu tokius siūlymus Seimui pateikę keli konservatoriai dar nesibaigus minėjimui Antakalnio kapinėse prie Rusijos ambasados Vilniuje surengė piketą. Per jį Rusija taip pat raginama išduoti šioje šalyje besislapstančius Sausio 13-osios bylos nuteistuosius, nutraukti dalies Ukrainos ir Sakartvelo žemių okupaciją.

„Aš galiu suprasti tuos žmones, kad jie ten eina, bet kai jie eina, jie neturi turėti simbolikos, kurios iš esmės kertasi su mūsų tautos istorine atmintimi, ar tai būtų kokia nors sovietinė simbolika, ar tai būtų nauja, modernizuota Georgijaus juostelė. Aš tiktai priminsiu, kad būtent šitas simbolis dabar jau yra tapęs Rusijos imperializmo simboliu, imperializmo, pirmiausia Ukrainoje simboliu, rusiškojo pasaulio simboliu ir savotiškai Na, galbūt kartais netgi keičia raudoną spalvą“, – sakė Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Žinios. Rusija: minint Antrojo pasaulinio karo pabaigą, šalyje demonstruojama karinė ginkluotė

„Tai ne vienintelė mūsų istoriją liečianti kvaila iniciatyva, kuri gimsta Seime. Manau, jie turi svarbesnių reikalų. O į žingsnius, kurie žeidžia mūsų istoriją, veteranus, yra atsakomieji veiksmai. Į tokias iniciatyvas reaguosime taip pat energingai. Tai jums pareiškiu oficialiai“, – apie atsaką Lietuvai sakė Rusijos ambasadorius Lietuvoje.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt