Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.09 14:30

Skvernelis teisinosi Šimonytei dėl galimo „darbiečių“ elektorato viliojimo

Prezidento posto siekiančiai Seimo narei Ingridai Šimonytei kilo klausimų dėl jos oponento premjero Sauliaus Skvernelio trečiadienį vykusio apsilankymo neparlamentinės ir teisėsaugos akiratyje atsidūrusios Darbo partijos tarybos posėdyje.

I. Šimonytė ketvirtadienį Delfi TV vykusių prezidento debatų metu S. Skvernelio teiravosi, kodėl jis prašo „darbiečių“ paramos šalies vadovo rinkimuose, jei dar 2016 m. valdantieji garsiai pareiškė, kad jokių koalicinių santykių su partijomis, susilaukusiomis teisėsaugos įtarimų, nenori turėti. 

„Vakar jūs kreipėtės paramos į Darbo partiją, prisimenant 2016 metus ir jus delegavusios partijos vadovų komentarus dėl tų partijų, kurios turi ar turėjo teisėsaugos inicijuotų bylų dėl mūsų politikos nepuošiančių dalykų. Tai man norėtųsi, kad pakomentuotumėt, kodėl jūs nusprendėte, kodėl konkrečiai partijos parama jums pasirodė svarbi?“, – klausė premjero I. Šimonytė. 

Savo ruožtu, premjeras atsakė, kad paramos iš partijos neprašė, jam, tvirtino S. Skvernelis, tiesiog svarbus kiekvienas Lietuvos piliečių balsas, todėl, pasak jo, platus „darbiečių“ elektoratas nėra antrarūšis. 

„Aš nesikreipiau paramos į partiją, aš dalyvavau diskusijoje apie regioninę politiką. (Darbo. – ELTA) partija neturinti savo kandidato prezidento rinkimuose, partija, kurią remia daugybė Lietuvos žmonių, jie nėra nei atstumtieji, nei antrarūšiai. Man kiekvieno žmogaus parama yra labai svarbi dėl to, kad, jei tie žmonės, kurie balsuoja už Darbo partiją, neturėdami šiandien savo kandidato, palaikys mane, man tai yra labai svarbu. O paramos iš jokios politinės partijos man prašyti nereikėjo ir nereikia“, – apibendrino S. Skvernelis.

I. Šimonytė gavusi progą S. Skvernelio taip pat teiravosi, ar jis, tapęs prezidentu, taip pat gąsdintų savo rinkėjus pasitraukti iš posto, jei į Seimą 2020 metais būtų neišrinkti jį delegavę „valstiečiai“. 

Kandidatas į prezidentus S. Skvernelis tikino, kad ir dabar, viešai paskelbęs trauktis iš premjero posto, jei nelaimės prezidento rinkimų, nieko negąsdina. Tiesiog, tvirtino S. Skvernelis, jis vadovaujasi principais, rodančiais, kad nė viena valdžios pozicija jam nėra vertybė.

„Aš tikrai nieko negąsdinu, kiekvienas politikas turi tam tikrus principus, kuriuos pasirenka - vieni būna įsikibę pozicijų, kėdžių. Man tai nėra absoliučiai jokia vertybė, man tai yra tiesiog galimybė daryti darbus valstybei, Lietuvos žmonėms“, – sakė S. Skvernelis, pridurdamas, kad jei jam pavyktų laimėti prezidento rinkimus, veikiausiai sėkmingai pasirodytų ir „valstiečiai“ 2020 m. Seimo rinkimuose. 

ELTA primena, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį pranešė, kad jo vadovaujama Seimo frakcija palaiko pastarąją savaitę viešai deklaruotą sumanymą trauktis iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.

Premjeras antradienį taip pat pabrėžė, kad, pralaimėjęs prezidento rinkimus, trauktųsi iš vyriausybės vadovo posto. Pasak jo, „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio deklaruota idėja pereiti į opoziciją, jei jo vadovaujamai valdančiajai partijai nepasiseks dveji rinkimai, yra pagrįsta ir, susiklosčius sąlygoms, bus įgyvendinta.

„Jeigu bus nesėkmingi rinkimai, tai bus mano darbo įvertinimas, tarp jų ir mano bei visos „valstiečių“ frakcijos“, – sakė S. Skvernelis. 

Pasak S. Skvernelio, jei jis nepateks į prezidento rinkimų antrąjį turą, supras tai kaip visuomenės deklaruotą jo vadovaujamos Vyriausybės neigiamą įvertinimą. 

„Nepatekimas į antrąjį rinkimų turą būtų aiškus pralaimėjimas“, – kalbėjo premjeras. 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išankstinio balsavimo metu įvertino valdančiųjų lyderių sumanymą kaip rinkiminio sezono įtampos pasekmę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi