Lietuvoje

2019.05.09 14:07

Landsbergis: Šimonytė turi stuburą ir išminties

Saulius Jakučionis, BNS2019.05.09 14:07

Už konservatorių iškeltą kandidatę prezidento rinkimuose Ingridą Šimonytę balsavęs partijos lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad ji turi stuburą ir išminties vadovauti valstybei.

„Aš balsavau už kandidatę, kuri turi stuburą, turi išminties, turi humoro jausmą ir kuriai patinka „Metallica“, – žurnalistams Vilniuje ketvirtadienį sakė G. Landsbergis, vilkėjęs marškinėliais su šios žymios amerikiečių metalo grupės užrašu.

Jis su žmona ir vyriausiu sūnumi dalyvavo išankstiniame balsavime.

G. Landsbergis pabrėžė, kad I. Šimonytė yra „daugiau visuomenės, nei Tėvynės sąjungos remiama kandidatė“.

„Štabas, jos programa, veikla ir netgi finansavimas yra nepriklausomas nuo partijos“, – kalbėjo politikas.

Prezidento rinkimuose be I. Šimonytės dalyvauja socialdemokratų iškeltas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis, „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis.

Pasak G. Landsbergio, būsimajam prezidentui pirmiausia teks suvienyti politikus po valdančiųjų „valstiečių“ grasinimų palikti daugumą, jeigu jie pralaimėtų prezidento ir Europos Parlamento rinkimus.

Anot jo, vienas iš galimų ir realiausių scenarijų būtų mažumos vyriausybė. Antras scenarijus – nauja profesionalų vyriausybė, kurioje nebūtų su politinėmis partijomis susijusių asmenų. Trečias – padėtis, kai vyriausybę sudaro visų Seimo frakcijų deleguoti politikai.

„Jeigu Seime atsiras kalbų, kad tokie variantai gali būti planuojami, tai Tėvynės sąjunga svarstytų prie jų prisidėti“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

Jis taip pat neatmetė išankstinių Seimo rinkimų tikimybės.

TS-LKD pirmininkas referendume dėl dvigubos pilietybės išplėtimo balsavo už, bet atsisakė dalyvauti balsavime dėl Seimo sumažinimo.

„Aš manau, kad prigimtinė teisė į pilietybę neturi būti ribojama įstatymais“, – sakė G. Landsbergis.

Referendumą dėl mažesnio Seimo jis pavadino „propagandiniu, „valstiečių“ sukurtu triukšmu“, kuris gali pakenkti ir balsavimui dėl pilietybės.

Referendume dėl mažesnio Seimo siūloma sumažinti parlamentarų skaičių nuo 141 iki 121.

Kitame referendume siūloma nustatyti, kad Lietuvos pilietybės nepraranda „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.

Šiuo metu dviguba pilietybė emigravusiesiems po nepriklausomybės atkūrimo leidžiama griežtesniais išimtiniais atvejais.

Prezidento rinkimai ir referendumai vyks sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt