Lietuvoje

2013.01.19 09:33

M. Balčiūnas nuo pareigų nušalinamas 3 mėnesiams, jam skirtas namų areštas

ELTA2013.01.19 09:33

Panevėžio miesto apylinkės teismas patenkino prokurorų prašymą ir ketvirtadienį iš areštinės paleistą Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną nuo pareigų nušalino trims mėnesiams.  

Panevėžio miesto apylinkės teismas patenkino prokurorų prašymą ir ketvirtadienį iš areštinės paleistą Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną nuo pareigų nušalino trims mėnesiams.

M. Balčiūnui taip pat pusmečiui skirtas namų areštas, uždrausta bendrauti su tam tikrais byloje minimais devyniais asmenimis.

Įtariamasis negalės išeiti iš namų nuo 20 val. iki 6 val. ryto. Šis teismo sprendimas per 7 dienas dar gali būti apskųstas.

M. Balčiūno advokatas Gintaras Černiauskas naujienų agentūrai ELTA sakė, kad tai ir darys artimiausiu metu.

„Mūsų pozicija, kad mes esame nieko blogo nepadarę ir tyrimui tikrai nesiruošiame kenkti. Svarbu ir dirbti, gauti pajamas, išlaikyti šeimą. Šios (kardomosios – ELTA) priemonės labai smarkiai suvaržo tokią galimybę“, – sakė M. Balčiūno gynėjas.

Pats M Balčiūnas, gyvenantis Kaune, penktadienio teismo posėdyje Panevėžyje dalyvavo.

ELTA primena, kad Panevėžio apygardos teismas ketvirtadienį patenkino LKF generalinio sekretoriaus M. Balčiūno advokatų skundą dėl suėmimo. Teismo nuomone, M. Balčiūnas suimtas nepagrįstai, todėl jis paleistas iš areštinės.

Sausio 9 d. Panevėžio apylinkės teismas 20 parų leido suimti korupcija įtariamą M. Balčiūną, nors prokurorai prašė dviejų mėnesių termino. Jis buvo laikomas Kėdainių rajono areštinėje.

Drauge su M. Balčiūnu sulaikyti Panevėžio mero patarėjas Darius Simėnas ir viešbučio „Romantic“ savininkė Dalia Kuklierienė liko suimti mėnesiui.

Panevėžio apygardos prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais, siekdami atskleisti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo – toliau tiria miesto savivaldybės lėšų panaudojimo viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai teisėtumą.

Įtariama, kad prieš 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatą galėjo būti parengtas planas, kaip neteisėtai Panevėžio miesto savivaldybės lėšomis rekonstruoti UAB „Via Unica“ viešbutį „Romantic“ Panevėžyje.

2010 m. tarp Panevėžio miesto savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos buvo pasirašyta daugiau kaip dviejų milijonų litų vertės sutartis dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros mieste programos įgyvendinimo paslaugos pirkimo, nors galėjo būti žinoma, kad ši sutartis nebus tinkamai vykdoma, o išrašytos sąskaitos už atliktus darbus bus suklastotos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.