Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Palangoje devynis vaikus pakirto nežinomas virusas

Sigita Purytė, lrytas.lt2015.09.08 13:45

Antradienį trims, o trečiadienį dar šešiems Palangoje stovyklavusiems vaikams prireikė medikų pagalbos. 9–10 metų vaikai iš karatė stovyklos, kuri vyko „Raganės“ stovyklavietėje, buvo atvežti į Klaipėdos universitetinės ligoninės infekcinių ligų skyrių. Aštuoni iki šiol joje gydomi, vaikų būklė – vidutinio sunkumo.

Antradienį trims, o trečiadienį dar šešiems Palangoje stovyklavusiems vaikams prireikė medikų pagalbos. 9–10 metų vaikai iš karatė stovyklos, kuri vyko „Raganės“ stovyklavietėje, buvo atvežti į Klaipėdos universitetinės ligoninės infekcinių ligų skyrių. Aštuoni iki šiol joje gydomi, vaikų būklė – vidutinio sunkumo.

„Manome, kad tai virusas. Vaikų būklė vidutinio sunkumo. Pirmieji trys – sveikstantys. Vienas atleistas gydytis namuose“, – sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas, profesorius Vinsas Janušonis.

Anot jo, tai nėra vienas iš žinomų virusų. Kad tai virusas, medikai sprendžia iš kraujo, kitų laboratorinių tyrimų ir ligos eigos.

„Manome, kad kažkuris vaikas į stovyklą atvažiavo sergantis. Gal jis buvo dar inkubaciniame periode, nepradėjęs karščiuoti. Ir taip užsikrėtė daug vaikų. Virusas plinta įvairiai, dažniausiai per neplautas rankas, per prisilietimus, per nešvariomis rankomis paliestą maistą“, – aiškino gydytojas.

Į ligoninę atvežtos penkios mergaitės ir keturi berniukai. Vaikai karščiavo, jautė pykinimą, vėmė, viduriavo. V. Janušonio teigimu, gydymo gali prireikti ir kitiems stovyklos dalyviams. Juolab, kad ji tebevyksta.

„Esame paruošę, rezervavę vietų, personalas yra pasiruošęs, jei reikės daugiau pajėgų, nes turime signalų, kad ten dar yra vaikučių, kurie gali būti atvežti. Mat kartais simptomai pasireiškia tik po kurio laiko“, – sakė ligoninės vadovas.

Dauguma ligoninėje gydomų vaikų – iš Vilniaus, vienas – iš Nidos. „Vaikų tėvai stipriai suirzę, – pastebėjo V. Janušonis. – Pirmiausia todėl, kad vaikai serga.“

Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Elijošius sakė, kad šiuo metu atliekami produktų ir mėginių iš stovyklos laboratoriniai tyrimai. Pirminiais duomenimis, nei roto, nei noro virusai neaptikti.

Stovykla tęsis iki penktadienio ryto. Vaikai valgyti yra vežami į Šventąją. Vienas vaikas po incidento buvo paimtas namo.

Apie sergančius vaikus Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pranešė tėvai. „Tėvai daug skambinėjo. Paaiškinome, kad pradėjome tyrimą, kad maitinimas sustabdytas, kad vaikai maitinami kitur“, – aiškino Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Elijošius.

Stovyklą rengė karatė mokykla „Budora“. Patalpas ir maitinimo paslaugas jie pirko iš viešosios įstaigos „Vaikų poilsis“, kuriai ir priklauso stovyklavietė „Raganė“.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.10.19 13:17

Po COVID-19 protrūkių Skvernelis siunčia žinią žmonėms: atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime visos savivaldybės pagal sergamumą bus suskirstytos į zonas; medikai gaus priedus

7
Valdemaras Tomaševskis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjunos rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.19 12:44

Prokuratūra dėl Valinsko žodžių apie Tomaševskį pradėjo ikiteisminį tyrimą Tomaševskis: žodžius įvertins teismas; atnaujinta 17.57

5
Mokykla (asociatyvi)

Lietuvoje

2020.10.19 10:55

Didžiausi COVID-19 protrūkiai fiksuojami darželiuose, mokyklose, įmonėse ir asmeninėse šventėse per parą – 205 nauji atvejai, atnaujinta 12.20

11
COVID-19 testavimas

Lietuvoje

2020.10.19 14:58

Razmuvienė pranešė – COVID-19 nusinešė dar tris gyvybes Veryga: neatmestina, kad Vyriausybė ims riboti konkrečias sritis; atnaujinta 16.16