Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.18 17:26

Ministro J. Oleko interpeliacijos klausime – laikina pauzė

ELTA 2015.06.18 17:26

Seimui ketvirtadienį nepavyko užbaigti krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui inicijuotos interpeliacijos, paskelbta pertrauka iki kito posėdžio, įvyksiančio kitą antradienį.

Seimui ketvirtadienį nepavyko užbaigti krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui inicijuotos interpeliacijos, paskelbta pertrauka iki kito posėdžio, įvyksiančio kitą antradienį.

Pertraukos paprašė konservatorė Irena Degutienė ir tam buvo pritarta.

Redakcinė komisija parengė nutarimo projektą, kuriame siūloma pritarti krašto apsaugos ministro Juozo Oleko atsakymams į Seimo narių grupės interpeliaciją. Kaip pranešė parlamentaras Albinas Mitrulevičius, už tai balsavo 8 komisijos nariai, 4 buvo prieš.

Liberalas Gintaras Steponavičius informavo, kad 4 parlamentarų vardu yra įregistruotas ir alternatyvus projektas, kuriame prašoma nepritarti ministro atsakymams. Seimo jis prašė alternatyviu balsavimu apsispręsti dėl siūlomų nutarimų projektų, tačiau tai parlamentarai spręs jau kitą savaitę.

Kaip numato Statutas, Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projektas turi būti pateiktas Seimui apsvarstyti ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną. Jame turi būti pareikštas Seimo pritarimas arba nepritarimas ministro atsakymui. Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas nepasitikėjimas juo, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

Atremdamas opozicijos inicijuotojoje interpeliacijoje išdėstytus priekaištus Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tvirtino, kad vykdant paieškos ir gelbėjimo operacijas būtinas preciziškumas ir patirtis, todėl šioms operacijoms turi vadovauti profesionalai. Politikams nedera kištis į tokių operacijų valdymą.

„Laikausi principo neužsiimti pigiu politikavimu ir, vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus, leisti dirbti profesionalams, geriausiai išmanantiems savo darbą. Tai įprasta tarptautinė praktika ir būtinybė tokių operacijų metu“, – ketvirtadienį iš Seimo tribūnos pareiškė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, primena ELTA.

Jo įsitikinimu, už žmonių paiešką ir gelbėjimą jūroje atsakingi profesionalai padarė viską, kas buvo jų galioje, ieškodami dingusio orlaivio „An-2“ ir jo įgulos narių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi