Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.09 06:46

Išankstinis balsavimas tęsiasi: kol kas aktyviausiai balsuota trečiadienį

Ketvirtadienis – ketvirtoji išankstinio balsavimo prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose diena. Per tris dienas savo valią pareiškė 88 tūkstančiai piliečių.

Aktyviausiai balsuota trečiadienį. Išankstinis balsavimas vyks iki penktadienio.

Balsuoti bet kurioje savivaldybėje galima nuo 8 iki 20 valandos. Taip pat toliau balsuojama specialiuose paštuose, tai yra ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo vietose.

Penktadienį prasidės balsavimas namuose.

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai

Balsavimas dėl prezidento ir referendumų bus stebimas ir ambasadose

Užsienio lietuvius, atvykusius balsuoti referendumuose ir prezidento rinkimuose, ambasadose pasitiks nepriklausomi stebėtojai. Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės, stebėtojus savanorius pasiūlė ir Pasaulio lietuvių bendruomenė, ir kai kurių kandidatų į prezidentus štabai.

Pasak VRK pirmininkės, savo stebėtojus užsienio ambasadose turės Gitanas Nausėda bei Arvydas Juozaitis.

„G. Nausėda siūlo Jungtinėje Karalystėje ir Belgijoje po vieną, du savanorius siūlo A. Juozaitis Jungtinėje Karalystėje“, – sakė L. Matjošaitytė.

Taip pat savo stebėtojų sąrašą VRK pateikė ir Pasaulio lietuvių bendruomenė. Jos pirmininko Rimvydo Baltaduonio teigimu, nuo organizacijos ambasadose bus dar 16 stebėtojų.

„Jie dirbs Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Danijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Jungtinėse Valstijose, Graikijoje ir Latvijoje“, – teigė R. Baltaduonis.

Pasak VRK pirmininkės L. Matjošaitytės, tai nėra pirmas atvejis Lietuvos rinkimų istorijoje, kada rinkimai bus stebimi ir užsienyje esančiose balsavimo apylinkėse. Keli savanoriai darbavosi ir per rinkimus 2012-aisiais, ir 2016-aisiais.

„Paprastai politinės partijos ir kandidatai nesiunčia atstovų į ambasadas stebėti rinkimų, tačiau matome, kad šiais metais susidomėjimas yra didžiulis“, – sakė L. Matjošaitytė.

Ji taip pat teigė, kad užsienyje dirbsiantiems stebėtojams pažymėjimus išduoda ne VRK, bet ambasados.

Trečiadienio duomenimis, pasak Užsienio reikalų ministerijos, norą balsuoti užsienyje pareiškė 54 589 užsienyje gyvenantys lietuviai. Jungtinėje Karalystėje – 19 891, Jungtinėse Valstijose – 7 786, Airijoje – 5 176, Norvegijoje – 3 280, Vokietijoje – 3 113, Danijoje – 1 927, Švedijoje – 1 860, Belgijoje – 1 591, Ispanijoje – 1 464, Nyderlanduose – 1 245.

Prezidento rinkimai kartu su referendumais dėl pilietybės išsaugojimo ir Seimo narių skaičiaus sumažinimo vyks gegužės 12 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi