Lietuvoje

2019.05.08 19:32

Per klaidą į laisvę paleistas kontrabandininkas – Nyderlanduose: susigrąžinti kolumbietį gali būti kebli užduotis

Giedrius Vitkauskas, Jūratė Anilionytė, Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.08 19:32

Paaiškėjo, kad per klaidą į laisvę paleistas su tarptautine narkotikų mafija siejamas kolumbietis grįžo į Nyderlandus, kur gyvena jo šeima.

Diego Muriljo advokatas sako, kad jo ginamasis nesislapsto ir primena, kad Lietuvos institucijos pačios jam nurodė išvykti iš šalies. Neatmetama, kad susigrąžinti kolumbietį bus sudėtinga: vienoje didžiausių kokaino kontrabandos bylų minimas D. Muriljas prašo neišduoti Lietuvai dėl prastų kalinimo sąlygų.

Diego Muriljo advokatas rodo Aukščiausiojo teismo nutartį, kuri esą galėjo suklaidino Marijampolės pataisos namų pareigūnus, neteisėtai paleidusius jo ginamąjį iš kalinimo.

Mindaugas Paukštė pabrėžia, kad jo ginamasis turi ne tik Kolumbijos, bet ir Nyderlandų pilietybę, todėl paleistas iš kalėjimo ir gavęs pasieniečių nurodymą palikti Lietuvą, ramiai išvyko pas šeimą.

„Mano nuomone, jis nesislapsto ir, kiek aš žinau, nesiruošia to daryti. Kadangi paleido, jisai ramiai išvyko pas žmoną, kurią myli  ir vaikus, gyvena Olandijoje ir sugyventiniai, tai šiuo metu jis yra pas šeimą“, – sako kolumbiečio advokatas.

Advokatas sako jau informavęs D. Murilją, kad jam paskirta nauja kardomoji priemonė, neatmetama, kad bus išduotas ir Europos arešto orderis.

„Aš taip suprantu, kad turėtų būti arba Europos arešto orderis išduotas, arba bendraujant su juo susitarta, kad jisai dalyvautų teismo posėdžiuose. Aš manyčiau, kad jeigu teismas paskirtų kitas kardomąsias priemones, tai būtų galimybė susiderinti, kad jis atvyktų“, – sako advokatas M. Paukštė.

D. Muriljo Lietuvoje laukia naujas teismų maratonas. Aukščiausiasis teismas Apeliaciniam teismui nurodė iš naujo nagrinėti stambaus masto kokaino kontrabandos bylą.

Pritrūkus įrodymų, pernai apeliacinis teismas kolumbietį ir kelis jo bendrus išteisino dėl anglyse į Lietuvą atgabento kokaino kontrabandos, tačiau paliko 9 metų įkalinimą už disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Tačiau susigrąžinti kolumbietį Lietuvai nebus taip paprasta. Sulaikius Nyderlanduose, jis greičiausiai nesutiktų būti išduodamas, be to, yra pateikęs  prašymą dėl prastų kalinimo sąlygų Lietuvoje bausmę atlikti Nyderlanduose. Europos žmogaus teisių teismas vien pernai iš Lietuvos dėl blogos kalėjimų būklės priteisė bent kelis šimtus tūkstančių eurų. 

Žinios. Per klaidą paleistas kolumbietis grįžo pas šeimą į Nyderlandus

Tyrime dėl kolumbiečio aplaidaus paleidimo įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Marijampolės pataisos namų direktorius sako, kad paleisti D. Murilją nusprendė jo pavaduotojas, tačiau pavaldinio atsakomybės klausimą spręs tik sulaukęs Kauno prokurorų tyrimo išvadų.

„Darbuotojų vertinimu, jie konstatavo, kad pagal gautą Aukščiausiojo Teismo nutartį nuteistasis turi būti paleistas, kadangi Aukščiausiojo Teismo nutartyje buvo panaikintos laisvės atėmimo bausmės panaikintos, grąžinta Apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo ir tuo pagrindu neliko teisėto pagrindo laikyti pataisos namuose“, – sako Marijampolės pataisos namų direktorius Regimantas Kavaliauskas.

Tyrimą atlieka Kalėjimų departamentas, situaciją vertina ir teisingumo ministerijos auditoriai.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.