Lietuvoje

2019.05.08 18:06

Saugomų teritorijų tarnybos vadovui Stanislovaičiui skirtas griežtas papeikimas

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovui Albertui Stanislovaičiui skyrė griežtą papeikimą už tarnybinės etikos pažeidimus.

Apie tai BNS informavo ministro atstovas spaudai Justas Jaskonis.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) kovo mėnesį nusprendė, kad A. Stanislovaitis privačių interesų deklaracijoje laiku nenurodė narystės medžiotojų klube „Girios“, taip pat sutuoktinės darbovietės bei sudarytų deklaruotinų sandorių.

„Aplinkos sektoriuje yra daug įsisenėjusių situacijų, susijusių su interesų konfliktais, tad, manau, skaidrumas yra svarbiausia. Priėmiau sprendimą skirti tarnybinę nuobaudą. Tuo labiau, A. Stanislovaitis yra ilgametis darbuotojas – turėjo jau žinoti, kad prievolė deklaruoti yra būtina“, – BNS perduotame komentare cituojamas K. Mažeika.

Saugomų teritorijų tarnybai A. Stanislovaitis vadovauja nuo 2015 metų. 

Griežčiausia tarnybinė nuobauda yra atleidimas iš pareigų. Tokia nuobauda gali būti skirta už šiurkštų nusižengimą arba už kitą tarnybinį nusižengimą, jeigu prieš tai valstybės tarnautojas nors kartą per paskutinius 12 mėnesių buvo gavęs griežtą papeikimą.