Lietuvoje

2019.05.08 23:17

Komunikacijos ekspertas: tikėtis, kad Puteikiui paraginus, jo rinkėjas rinksis įvardintą kandidatą – naivu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.08 23:17

Centro partijos pirmininkas parlamentaras Naglis Puteikis antradienį nustebino pareiškęs, jog svarsto galimybę atšaukti savo kandidatūrą iš prezidento rinkimų, tačiau teigia dar neapsisprendęs, kieno naudai tai padaryti.

Tarp galimų kandidatų, kurių naudai N. Puteikis galėtų atsisakyti dalyvavimo prezidento rinkimuose, jis mini premjerą Saulių Skvernelį, filosofą Arvydą Juozaitį ir eurokomisarą Vytenį Andriukaitį.

Savo ruožtu komunikacijos ekspertas Arijus Katauskas sako, kad toks N. Puteikio išstojimas ir jo pareiškimas – akivaizdi rinkiminė kova.

„Liko keletas paskutinių dienų, kandidatai bando daryti tam tikrus veiksmus, kurie pagerintų situaciją. Žinoma, kalbame apie pirmaujantį trejetuką, ten kova vyksta pakankamai intensyvi. Jie kovoja visomis įmanomomis priemonėmis, kartu įtraukinat ir kitus kandidatus, tam, kad galėtum tikėtis pergalės pirmajame ture, o antrasis turas – tai visiškai kita kova, todėl visi akcentai šiuo metu pirmajam turui“, – sakė A. Katauskas.

Vertindamas trečiadienio N. Puteikio išstojimą, A. Katauskas teigia, kad kol kas tai yra tik žodžiai, už kandidatą, tikėtina, jau yra balsavusių, paprasčiausiai jo pavardė yra biuleteniuose.

„Žinoma, šis žingsnis skirtas tam tikrai jo auditorijai, tačiau mes dar turėtume sulaukti jo žodžio, už ką jis agituos. N. Puteikis sako, kad artimiausiu metu jis pašnekės viešai. Čia yra įdomus žingsnis, ar jis bus sėkmingas, ar ne pamatysime. Mano nuomone, jis yra per vėlai, o ir pats žingsnis yra niekuo nepagrįstas. Tikėtis, kad atšaukęs savo dalyvavimą, o tavo rinkėjai nueis balsuoti už kitą, yra naivu“, – sakė A. Katauskas, pabrėždamas, jog jeigu tokį žingsnį N. Puteikis žengtų ir paremtų kažkurį kandidatą, galėtų būti N. Puteikio kaip politiko karjeros pabaiga.

Anot A. Katausko, visas šis kilęs bruzdesys, o taip [pat reali galimybė, jog N. Puteikis nuspręs paremti vieną iš kandidatų, yra puiki žinia kitam pretendentui į prezidentus Mindaugui Puidokui.

„M. Puidokui tai yra geriausia situaciją, jis jau pradėjo daryti tam tikrus žingsnius, kuomet viešojoje erdvėje pareiškė, jog niekada taip nepasielgtų su tais rinkėjais, kurie jį remia. Tokiu būdu, kuomet jie abu panašias temas gvildena, neabejotinai, M. Puidokas bandys susitraukti prie savęs dalį N. Puteikio rėmėjų.

Plačiau apie N. Puteikio pareiškimą žiūrėkite vaizdo reportaže

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt