Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.08 16:07

Po beveik metų pertraukos į Žaliakalnio kalną vėl kyla funikulierius

Po beveik metų pertraukos į Žaliakalnio kalną vėl kyla funikulierius. Po pernai vasarą įvykusios avarijos, kai neblaiviam mašinistui valdant keltuvą, vagonėlis su vaikais nuriedėjo žemyn, buvo nuspręsta remontuoti funikulieriaus mechanizmus

Į Žaliakalnio kalną funikulierius kauniečius ir turistus kelia nuo 1931-ųjų – jo vagonėlių vidus mažai pasikeitęs nuo tų laikų, tik durys dabar atsidaro pačios.

Užtat jo mechanizmai gerokai atnaujinti, pakeisti pabėgiai, nutiesti nauji lynai.

Funikulieriaus šeimininkės, bendrovės „Kauno liftai“ vadovas Jonas Guzavičius sako, remontas truko ilgai ir kainavo brangiai – mažiausiai 50 tūkst. eurų, mat kai kurias detales teko gaminti užsienyje.

Dabar mašinistas vagonėlio greičio pats negalės padidinti. Tokių priemonių imtasi, kai pernai vasarą nukrito  funikulieriaus vagonėlis su mokinių grupe – jį valdė neblaivus mašinistas.

Keli vaikai buvo nesunkiai  sužeisti.  Kaip ir anksčiau funikulieriaus bilietėlis kainuoja 70 centų. Dar vienas funikulierius Aleksote kol kas neveikia, jis remontuojamas ir darbus planuojama baigti mėnesio pabaigoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi