Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.19 03:20

D. Grybauskaitė – už diskusiją dėl šauktinių grąžinimo ilgesniam laikui

BNS 2015.06.19 03:20

Diskusija, kad privalomoji karo tarnyba turėtų būti grąžinta ilgiau nei penkeriems metams, vyksta laiku, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Diskusija, kad privalomoji karo tarnyba turėtų būti grąžinta ilgiau nei penkeriems metams, vyksta laiku, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Manau, kad ši diskusija vyksta laiku. Artimiausiu metu matysime, ar verta pratęsti, ar ne, ir kaip mūsų žmonės reaguotų“, – žurnalistams Gaižiūnuose per NATO sąjungininkų pratybas „Kardo kirtis 2015“ sakė valstybės vadovė.

Seimas šį pavasarį Valstybės gynimo tarybos siūlymu penkeriems metams grąžino privalomąją karo tarnybą. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į geopolitinę situaciją – Rusijos veiksmus Ukrainoje ir išaugusį karinį aktyvumą Baltijos jūros regione.

Šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą turėtų atlikti 3 tūkst. karo prievolininkų.

„Išties iš pradžių buvo mėginimas padaryti laikinai, matysime, kaip seksis. Dabar kol kas atrodo viskas neblogai. Tvarkome infrastruktūrą, kad būtų galima juos prijungti prie profesionalios kariuomenės“, – situaciją įvertino D. Grybauskaitė.

Ketvirtadienį Seime per diskusiją saugumo klausimais parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas pasiūlė spręsti, ar šauktinių kariuomenės nereikėtų grąžinti visam laikui.

„Šauktinių karių tarnyba padės spręsti karių rezervo klausimą. (...) Ryžtas turi likti ir, manau, ilgiau nei penkeriems metams. Spręskime, ar tik penkerius metus mums reikia šauktinių. Kaip šio komiteto pirmininkas galiu pasakyti, kad reikia ilgiau, gal net visam laikui“, – pabrėžė A. Paulauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi