Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.08 14:37

Raginama keisti priėmimo tvarką į kai kurias aukštąsias mokyklas: pažymiai neturi užkirsti kelio tapti menininku

Ignas Jačauskas, BNS 2019.05.08 14:37

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) kartu su Vilniaus dailės akademija ragina atsisakyti reikalavimų, jog skiriant valstybinį finansavimą meno krypties studentams vertinami ir pažymiai brandos atestate.

LMTA prorektorė Vida Umbrasienė trečiadienį žurnalo „Reitingai“ spaudos konferencijoje džiaugėsi, kad nuo šiemet priėmimas į akademiją iš esmės priklausys tik nuo stojamojo balo.

„Bet turime ir slenkstį – brandos atestato reikalavimus, t.y. menininkams, norintiems gauti valstybės finansuojamą vietą, reikia išlaikyti lietuvių ir užsienio kalbos brandos egzaminus – vidurkis turi būti 40, ir brandos atestato penkių geriausiai įvertintų dalykų vidurkis turėtų būti septyni“, – sakė ji.

Anot jos, LMTA turi bendrą norą su Vilniaus dailės akademija, kad brandos atestato įvertinimai nebūtų tarp vertinimo kriterijų, nes tai užkerta kelią gauti valstybės finansavimą gabiems studentams pritrūkus vos kelių dešimtųjų balo iki reikalavimų.

„Mokslo tyrimai rodo, kad mąstymo specifika menininkų vis dėlto yra kitokia. Ir jei brandos atestatas užkerta kelią tapti menininku, tai tikrai nėra teisinga (...). Tikrai žinau, kad tarp tų studentų, kurie pernai stojamuosius išlaikė šimtukui, būtų buvę nemažai, kurie nebūtų įgyvendinę brandos atestato kriterijaus“, – sakė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi