Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.08 14:13

Juozaitis kreipėsi į VRK: LRT atsisako suteikti man atsakymo teisę

Benas Brunalas, ELTA 2019.05.08 14:13

Šalies vadovo posto siekiantis filosofas Arvydas Juozaitis toliau ieško teisybės atsakingose valstybės institucijose dėl, jo manymu, pažeidžiamų jo, kaip kandidato į prezidentus, teisių. Trečiadienį jis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydamas įpareigoti LRT radiją suteikti jam atsakymo teisę dėl, pasak jo, LRT išplatintos melagingos informacijos.

A. Juozaičio teigimu, šią teisę jam suteikia Lietuvos prezidento rinkimų įstatymas. Kandidatas į prezidentus kaltina LRT šių metų balandžio 23 d. per nacionalinio transliuotojo radijo laidą „Ryto garsai“ apie jį paskleidus tikrovės neatitinkančias ir jo garbę bei orumą žeminančias žinias.

„Nors LRT paneigė vieną tikrovės neatitinkantį teiginį, kad mano suburtas sambūris „Lietuva yra čia“ „visuomeninio rinkimų komiteto pavidalu stengsis patekti į Europos Parlamentą“, tačiau kito melagingo teiginio, kad į Lietuvą mano kvietimu atvykę Vokietijos „kraštutinių dešiniųjų“ („Alternatyva Vokietijai“) partijos atstovai, esą pasisako už Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, paneigti kategoriškai atsisakė. Vakar mes gavome dokumentinį įrodymą, paliudijantį tikrą šios partijos poziciją dėl Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos“, – Eltai atsiųstame pranešime teigė A. Juozaitis.

„Man nėra žinoma, kuo remiantis šiuos politikus LRT vadina „kraštutiniais dešiniaisiais“, tačiau man yra žinoma, kad nei tie konkretūs asmenys, kuriuos pakviečiau, nei pati AfD niekad nėra pritarę Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai. Atvirkščiai, tiek viešnagės Lietuvoje metu, tiek ir kituose pasisakymuose AfD partijai atstovaujantys asmenys smerkia Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir gina jos teritorinį vientisumą. LRT neketina, nerodo intereso sąžiningai ir profesionaliai išsiaiškinti tiesą. Ar tai reiškia, kad LRT ir toliau sistemingai platins savo propagandinius, taip pat ir prieš mano kandidatūrą nukreiptus, visuomenę dezinformuojančius teiginius?“ – teigia A. Juozaitis.

Antradienį, gegužės 7 d., A. Juozaitis įteikė prašymą Generalinei prokuratūrai, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LRT apie jį išplatintos esą šmeižikiško pobūdžio informacijos.

„Lietuvos visuomeninis transliuotojas, kurio misija – tarnauti visuomenei, teikti objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias programas, vienijančias ir telkiančias pažangai, man atrodo, kad daroma tyčia siekiant mane apšmeižti“, – rašoma A. Juozaičio pareiškime Generalinei prokuratūrai.

„Iki rinkimų pradžios liko mažiau nei 5 dienos, o LRT atsisako suteikti man atsakymo teisę, kad galėčiau viešai paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją“, – sako A. Juozaitis.

Kaip ELTA jau skelbė, prieš kelias savaites LRT vykusiuose kandidatų į prezidentus debatuose A. Juozaitis tiesioginės transliacijos metu demonstratyviai pasitraukė iš prezidento posto siekiančių kandidatų diskusijos teisėsaugos tematika. Pasak jo, pagrindinė to priežastis – LRT korupcija. Filosofas skundėsi, kad ne visiems kandidatams skiriamas vienodas dėmesys eteryje.

LRT atmetė A. Juozaičio kaltinimus ir pareiškė, kad svarsto dėl A. Juozaičio kaltinimų kreiptis į teismą.

„Kandidatas A. Juozaitis paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją ir padarė žalą LRT reputacijai, kurią LRT visada gins, jei reikia, ir teisinėmis priemonėmis. Kandidatas Lietuvos televiziją įvardino korupcijos židiniu, todėl LRT svarsto galimybę kreiptis į teismą ir ginti savo dalykinę reputaciją“, – rašoma oficialiame LRT pareiškime. Su visa LRT pozicija kviečiame susipažinti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi