Lietuvoje

2019.05.08 13:59

Prokuratūra vertins, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo politikų kišimosi į tyrimus

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.05.08 13:59

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentas vertins, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl prokuroro Juliaus Rėksnio pateiktos informacijos apie galimą politikų įtaką ikiteisminiams tyrimams.

Po pasirodžiusių publikacijų apie galimą politinę įtaką prokuratūrai, prokuratūros vadovybė paprašė J. Rėksnio pateikti galimai jam žinomą faktinę informaciją ir kitas konkrečias aplinkybes, kuriomis jis grindė savo teiginius apie prokuratūros veiklą.

Trečiadienį susipažinęs su prokuroro atsakymu generalinis prokuroras pavedė Baudžiamojo persekiojimo departamentui įvertinti, ar atsakymo dalyje apie galimai daryta įtaką ikiteisminiam tyrimui dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje yra nusikalstamos veikos požymių bei priimti atitinkamą proceso sprendimą.

„Prokuroras pateikė atsakymą ir įvertinus visą medžiagą, priimtas sprendimas, kad ją turi įvertinti Baudžiamojo persekiojimo departamentas. Jeigu bus įvertinta, kad ten yra nusikalstamos veikos požymiai, tada tas bus ištirta“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinionienė.

J. Rėksnio paskelbti teiginiai taip pat perduoti Prokurorų etikos komisijai, prašant juos įvertinti.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ pastarosiomis savaitėmis skelbė straipsnius ir prokurorų interviu apie keliamas abejotinas bylas, politinę įtaką ir generalinio prokuroro E. Pašilio veiklą.

Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę pareiškė neturinti jokios informacijos apie publikacijose skelbiamą galimą aukštų politikų kišimąsi į bylų tyrimą, neteisėtą persekiojimą ar poveikį tyrimams.

Prokuratūra taip pat anksčiau atkreipė dėmesį, kad „Lietuvos ryto“ publikacijoje buvo pateikti ir neteisingi, visuomenę klaidinantys duomenys.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiuos straipsnius apie prokuratūros sistemą pavadino spaudimu teisėsaugai. Ji atkreipė dėmesį, kad vienas iš „Lietuvos ryto“ savininkų Gedvydas Vainauskas yra teisiamųjų suole.

G. Vainauskas ir europarlamentaras Rolandas Paksas kaltinami 2015-aisiais susitarę dėl 15 tūkst. eurų kyšio už politiko pažadą paveikti statybos inspektorius dėl leidimo naudoti parduotuvę Prienuose. Kaltinamieji tai neigia.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus