Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.08 12:59

Liberalų sąjūdis pasirinko, kaip balsuos prezidento rinkimuose ir referendumuose

LRT.lt 2019.05.08 12:59

Liberalų sąjūdžio valdyba Respublikos prezidento rinkimuose paramą nusprendė išreikšti dviem kandidatams – Ingridai Šimonytei ir Gitanui Nausėdai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Mums būtina išsaugoti europietišką gyvenimo būdą, todėl apsisprendimas paremti vakarietiškoms vertybėms atstovaujančius kandidatus yra natūralus, logiškas ir vertybiškai svarbus liberalams žingsnis“, – valdybos sprendimą vertina Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Atsižvelgiant į tai, kad dauguma (20 iš 28) Europos Sąjungos valstybių narių leidžia savo šalies piliečiams turėti dvigubą pilietybę, ir siekiant išlaikyti gyvybiškai svarbų ryšį su tais bendrapiliečiais, kurie pasirinko gyvenimą už Lietuvos ribų, Liberalų sąjūdžio valdyba siūlo remti referendumą dėl pilietybės išsaugojimo ragina balsuoti už pasiūlytą Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimą.

„Pasisakome už galimybę išsaugoti gimimu įgytą Lietuvos pilietybę tautiečiams, nusprendusiems savo gyvenimą kurti svetur. Tai leistų mūsų išvykusiems piliečiams išlaikyti glaudų ryšį su Lietuva ir stiprintų mūsų valstybę. Dviguba pilietybė yra programinė Liberalų sąjūdžio nuostata, todėl vienareikšmiškai palaikome šio referendumo siekius“, – akcentuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos parlamente seniūnė, Seimo opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo Liberalų sąjūdis laiko pavojingu valdančiosios daugumos politinių manipuliacijų instrumentu, todėl siūlo jo nepalaikyti. Liberalų įsitikinimu šis referendumas iš esmės nieko nesprendžia: nei sutaupys pinigų, nei pagerins Seimo darbo kokybę, nei atspindės Lietuvos žmonių poreikius.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi