Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.18 14:50

Interpeliacija ministrui J. Olekui – opozicijos viešųjų ryšių akcija?

Kam rengta interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, jei iš anksto buvo aišku, kad ji Seime žlugs? Po audringos kalbos Seimo opozicijos atstovas, Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, inicijavęs interpeliaciją, prisipažino, jog ja ir „nebuvo siekiama ministro galvos“. Juokaudamas jis dar aiškino, esą „visa tai skirta tik žiniasklaidai“.

Kam rengta interpeliacija krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui, jei iš anksto buvo aišku, kad ji Seime žlugs? Po audringos kalbos Seimo opozicijos atstovas, Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, inicijavęs interpeliaciją, prisipažino, jog ja ir „nebuvo siekiama ministro galvos“. Juokaudamas jis dar aiškino, esą „visa tai skirta tik žiniasklaidai“.

Juokas juokais, tačiau daugelis net opozicijoje esančių parlamentarų pastebėjo, kad gegužės 16 d. virš Baltijos jūros sudužusio „An-2“ lėktuvo istorija, drebinanti politinį gyvenimą jau daugiau nei mėnesį, užgožia kur kas didesnes šalies gyvenimo problemas ir yra perdėm politizuojama.

Tokius vertinimus patvirtino ir diskusija Seime, kai po J. Oleko atsakymų į interpeliacijos iniciatorių suformuluotus klausimus jį pliekė tik opozicija, o valdančioji dauguma arba tylėjo, arba gynė.

Darbo partijos frakcijos vadovas Kęstutis Daukšys dar prieš diskusiją sakė, jog frakcijoje buvo sutarta, kad niekas joje n„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos pirmininkas Petras Gražulis kaltino opoziciją pigiu politikavimu ir net perdavė ministrui J. Olekui dingusiu be žinios laikomo lakūno Alvydo Selmistraičio žmonos Virginijos Selmistraitienės padėkos žodžius už jautrumą ir parodytą dėmesį.

Paklaustas, kam gaišti laiką rengiant interpeliaciją, jei iš anksto akivaizdžiai aišku, jog ji Seime nebus palaikyta, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma teigė, jog, rengiant interpeliaciją J. Olekui, nebuvo vadovaujamasi nuostata, kad ji nepavyks.

„Siekėme atkreipti dėmesį į esamas problemas panašių tragedijų atveju, kokia ištiko lėktuvą „An-2“, ir į ministro elgesį, kad jis kaip strutis nėrė į komandiruotę Briuselyje, užuot ėmęsis padėti tinkamai organizuoti lėktuvo gelbėjimo operaciją. Manau, kad bet kuri interpeliacija tokio rango pareigūnui, kaip ministras, yra gera proga išryškinti tam tikras problemas ir imtis jas spręsti“, – sakė J. Razma.

Redakcinė komisija siūlo pritarti ministro J. Oleko atsakymams

Seimo sudaryta redakcinė komisija parengė Seimo nutarimo projektą dėl interpeliacijos, kuriame siūlo pritarti krašto apsaugos ministro Juozo Oleko atsakymams.

Kaip Eltai sakė komisijos narys Stasys Šedbaras, už tai balsavo 8 komisijos nariai, 4 buvo prieš.

Planuojama, kad šis projektas Seimui bus pateiktas dar ketvirtadienį.

Kaip numato Statutas, Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projektas turi būti pateiktas Seimui apsvarstyti ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną. Jame turi būti pareikštas Seimo pritarimas arba nepritarimas ministro atsakymui. Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas nepasitikėjimas juo, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

Atremdamas opozicijos inicijuotojoje interpeliacijoje išdėstytus priekaištus Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tvirtino, kad vykdant paieškos ir gelbėjimo operacijas būtinas preciziškumas ir patirtis, todėl šioms operacijoms turi vadovauti profesionalai. Politikams nedera kištis į tokių operacijų valdymą.

„Laikausi principo neužsiimti pigiu politikavimu ir, vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus, leisti dirbti profesionalams, geriausiai išmanantiems savo darbą. Tai įprasta tarptautinė praktika ir būtinybė tokių operacijų metu“, – ketvirtadienį iš Seimo tribūnos pareiškė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, primena ELTA.

Jo įsitikinimu, už žmonių paiešką ir gelbėjimą jūroje atsakingi profesionalai padarė viską, kas buvo jų galioje, ieškodami dingusio orlaivio „An-2“ ir jo įgulos narių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi