Lietuvoje

2019.05.08 09:41

Pranckietis apie parlamento įvaizdį: svajoju, kad Seime nebūtų 6–7 žmonių

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, svarstydamas, kodėl visuomenė nepasitiki Seimu, sako, kad parlamento viešas įvaizdis būtų visai kitoks, jei jame nebūtų 6–7 Seimo narių, kurie, pasak jo, naudoja netinkamą retoriką. Parlamento vadovo teigimu, visuomenė turėtų tokius Seimo narius įsiminti ir, atėjus rinkimas, už juos nebalsuoti.

Patį faktą, kad Seimas visuomenėje vertinamas nepalankiai, V. Pranckietis įvardino natūraliu rezultatu to, kad opozicija kritikuoja valdančiuosius. 

„Tai yra natūralus rezultatas to, ką matome Seime. Visada už kiekvieną gerą veiksmą mes gauname blogus komentarus. Tai natūralu, opozicija visada kritikavo, ir atrodo, kad Seime žmonės visada galvoja, jog Seime vyksta karas – ten karo nėra“, – kalbėjo jis.

Visgi Seimo vadovas, kaip vieną iš svarbesnių neigiamo Seimo įvaizdžio priežasčių išskyrė neteisingą parlamentarų retoriką. 

„Netgi naudojimas ne visai tinkamų Seimo nariams žodžių, visa ta retorika ir išsireiškimai, ir vaizdai... Taip, toks yra atspindys, ir žmonės galvoja, kad tai yra kažkoks blogis. Bet iš esmės žmonėms, kada bus už pusantrų metų nauji Seimo rinkimai, reikėtų tiesiog įsiminti žmones, kurie kalba tokia retorika, kuri netenkina klausančių žmonių – tai tiesiog reikėtų nebalsuoti už tokius žmones (Seimo narius. – ELTA), – teigė V. Pranckietis.

Galiausiai V. Pranckietis pabrėžė, kad Seimo neigiamo įvaizdžio situacija keistųsi, jei jame nebūtų 6-7 parlamentarų. 

„Aš vis svajodavau, kad kokių 6–7 žmonių Seime nebūtų, tai Seimo įvaizdis būtų tikrai kitoks“, – sakė V. Pranckietis. 

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ kovo 25 – balandžio 10 dienomis atliktos apklausos duomenimis, Seimas yra institucija, kuria labiausiai nepasitiki Lietuvos piliečiai. Parlamentu nepasitiki net 71 proc. šalies gyventojų.

Ateityje galės išsaugoti ne tik ES ir NATO valstybėse gyvenantys lietuviai

Sulaukus kritikos, kad įvykus referendumui pilietybė bus suteikta tik ES ir NATO valstybėse gyvenantiems žmonėms, Seimo pirmininkas V. Pranckietis teigia, kad ateityje gali būti svarstomi dvišaliai susitarimai su šalimis, nepatenkančiomis į transatlantinius susitarimus.

„Kuo daugiau mes galime išsaugoti žmonių, tai tuomet ir įstatymas gali keistis, pavyzdžiui, Venesuela, kokia ji šalis ateityje bus, mes nežinome. Gal tuomet atskirai reikės spręsti dėl vienos šalies, tuomet tai bus dvišaliai susitarimai“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis. 

Pranckietis sako, kad palaiko referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. 

„Vienareikšmiškai balsuosiu už tai, kad žmonės galėtų išsaugoti pilietybę, ir apie tai visuomet pasisakiau nuosekliai ir kviečiu taip pat kitus balsuoti. Tai juk buvo idėja Lietuvai“, - teigė Seimo vadovas.

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo.

Išankstinis balsavimas vyks visose šalies savivaldybėse iki penktadienio.

Šalies vadovą Lietuvos piliečiai renkasi iš 9 kandidatų: ekonomisto Gitano Nausėdos, buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės, premjero Sauliaus Skvernelio, eurokomisaro Vytenio Andriukaičio, filosofo Arvydo Juozaičio, Seimo narių Mindaugo Puidoko ir Naglio Puteikio, europarlamentarų Valdemaro Tomaševskio ir Valentino Mazuronio.

Gegužės 12-ąją Lietuvoje vyks Prezidento rinkimai, referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo ir referendumas dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo.