Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.08 13:56

Vyriausybė paskyrė Kalėjimų departamento vadovą

LRT.lt, ELTA 2019.05.08 13:56

Trečiadienį naujuoju Kalėjimų departamento vadovu paskirtas Virginijus Kulikauskas. Jis šias pareigas pradės eiti nuo gegužės 10 d., skelbia LR vyriausybė.

„Naujajam Kalėjimų departamento vadovui teks toliau vykdyti svarbias įkalinimo įstaigų reformas.  Įkalinimo įstaigos turi tapti moderniomis, gebančiomis ne tik izoliuoti nusikaltimą padariusį žmogų, bet ir padėti jam pasikeisti. Bausmių vykdymo sistemoje tyri būti vykdomi skaidrūs viešieji pirkiai ir nesitaikstoma su kai kurių pareigūnų piktnaudžiavimo atvejais“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Šiuo metu V. Kulikaukas yra Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas. Prieš tai dirbo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroru.

2013 m. penkerių metų kadencijai V. Kulikauskas buvo paskirtas į Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas.

V. Kulikauskas teisininko kvalifikaciją įgijo 1998 metais Mykolo Romerio universiteto (tuometinėje Lietuvos teisės akademijoje) Teisės fakultete. Teisės kvalifikacija – penitencinėje veikloje (bausmių vykdymo teisės studijos). Į tarnybą prokuratūroje buvo priimtas 2002 metų vasarą ir paskirtas dirbti Šiaulių miesto apylinkės prokuroru.

Nuo 2007 metų iki 2013-ųjų jis dirbo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroru. V. Kulikauskui suteiktas vyriausiojo justicijos patarėjo kvalifikacinis rangas.

Prokuroras specializuojasi nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, kitų sunkių nusikaltimų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, baudžiamajame persekiojime. V. Kulikauskas siekia, kad būtų užtikrintos pažeistos asmenų, kuriems nusikaltimu padaryta žala, teisės.

Kalėjimų departamento vadovas skiriamas 5 metų kadencijai.

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15