Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.07 22:33

Dėl galimybės palikti valdžią Landsbergis klausia „valstiečių“: tai tikrai jūsų nuostata, ar tik vedlio diktatas?

LRT.lt 2019.05.07 22:33

„Valstiečių“ frakcija antradienį pritarė lyderio Ramūno Karbauskio planui trauktis iš valdžios, jeigu partijos kandidatas pralaimės prezidento rinkimus, o partija – Europos Parlamento.

R. Karbauskio teigimu, balsuojant dėl to dauguma buvo už, susilaikė tik du frakcijos nariai, keli nedalyvavo balsuojant.

Savo ruožtu į šią situaciją sureagavo Vytautas Landsbergis, kuris socialiniame tinkle retoriškai klausia, ar „valstiečiai“ iš tiesų savo noru trauktųsi iš valdžios, o gal tik vykdytų partijos lyderio diktatą.

„Ponai valstiečiai, ar tai tikrai jūsų nuostata, ar tik vedlio diktatas? Nerimtai atrodytumėt, jeigu jūsų. Žmonės balsavo už kiekvieną dažniausiai po vieną, o ne už Naisių kupetą, kurią dabar, pavasarį, tūlas graso padegti. Ar apygardose atsiprašysit rinkėjų?“, – asmeninėje paskyroje politikų klausia V. Landsbergis.

Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas mano, kad kitaip šioje situacijoje turėtų reaguoti ir „valstiečių“ kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis, kurio pavarde viešojoje erdvėje „švaistomasi“.

„Manau, ir Saulius Skvernelis turėtų pagrindo protestuoti, kad jo vardu ir asmeniu
taip švaistomasi. Veikiau tai susijaudinusio režisieriaus improvizacijos. Juk tapęs
prezidentu, jeigu ne S.Skvernelis, turėtų pritarti kitam daugumos atstovui vyriausybės vadovybėje: S.Skverneliui, R.Karbauskiui, G.Kirkilui... Dauguma – jėga“, – nuomonę apie dabartinį vyriausybės vadovą ir kandidatą į prezidentus išsakė V. Landsbergis.

Karbauskis pasisakė kategoriškai

LRT.lt primena, kad „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis dar praėjusią savaitę prabilo apie tai, jog pastariesiems pralaimėjus prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, būtų rimtai svarstoma galimybė trauktis iš valdžios.

„Jeigu iš tikrųjų konservatoriai turės savo prezidentą, o tai yra arba I. Šimonytė, arba G. Nausėda (mūsų įsitikinimu, tai yra tas pats, tai yra du konservatorių kandidatai) ir mes, pavyzdžiui, Europos Parlamento rinkimuose, kaip partija, nelaimime, gali būti, ir aš tą pasiūlysiu – pasitraukti iš valdančiosios koalicijos Valstiečių ir žaliųjų sąjungai“, – BNS praėjusią savaitę kalbėjo Karbauskis.

Jo teigimu, rinkimus pralaimėjus partijos kandidatui Sauliui Skverneliui ir prezidentu išrinkus Ingridą Šimonytę arba Gitaną Nausėdą, konservatoriai sustiprintų įtaką politiniams procesams ir dar labiau padidintų spaudimą „valstiečiams“.

„Tai kam žaisti tą žaidimą? Kam pusantrų metų eiti prieš tautos valią, jei ji bus pareikšta rinkimuose? Pusantrų metų dirbti tokiomis sąlygomis, kaip dirbome dabar, kai yra visiška konfrontacija, yra trukdymas dirbti, priiminėti sprendimus, kai blokuojamos reformos – kam šitai tęsti?“ – svarstė „valstiečių“ vadovas.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi