Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.07 20:46

Mįslingas kolumbiečio paleidimas į laisvę: aiškėja, kad narkotikų kontrabandininką Lietuvoje lydėjo išskirtinė sėkmė

Prokurorai aiškinasi, kaip su tarptautine narkotikų mafija siejamas kolumbietis per klaidą galėjo būti paleistas į laisvę. Marijampolės pataisos namų direktorius sako, kad kalėjimo vartai narkotikų prekeiviui esą atsivėrė dėl neaiškios Aukščiausiojo Teismo nutarties, kuria nurodyta paleisti tik kolumbiečio bendrą.

Tačiau aiškėja, kad kolumbiečiui Lietuvoje pasiseka ne pirmą kartą. Pernai jis su bendrais dėl narkotikų kontrabandos buvo išteisintas, o šį sprendimą priėmė teisėjų kolegija, kuriai pirmininkavo teisėjų korupcijos byloje įtarimų sulaukęs Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys.

Prieš kelerius metus iš anglių krovinio kruopčiai rankomis 250 kg kokaino išrankioję ir vėliau šios kontrabandos bylą teismui perdavę pareigūnai sulaukė dar vieno akibrokšto.

Didžiausioje vadintoje kokaino kontrabandos byloje realių laisvės atėmimo bausmių kol kas išvengė ne tik du lietuviai, bet ir neaiškiomis aplinkybėmis į laisvę neteisėtai paleistas narkotikų siuntos organizatorius kolumbietis Diegas Muriljas.

Aiškėja, kad 9 metų įkalinimo bausmę gavęs narkotikų prekeivis, laisvę anksčiau laiko išvydo, kai Marijampolės pataisos namų Kybartų sektorius gavo Aukščiausiojo Teismo nutartį. Joje nurodyta, kad kelerius metus įvairiuose teismuose nagrinėta byla turi būti grąžinta apeliaciniam teismui. 

Pataisos namų direktorius sako, kad jo pavaduotoją galėjo suklaidinti tai, jog dar vieno bylos nagrinėjimo kartu su kolumbiečiu nuteistam lietuviui leista laukti laisvėje. Pataisos namų darbuotojai kartu nutarė paleisti ir kokaino kontrabanda kaltintą kolumbietį, nes esą teismas nenurodė kardamosios priemonės.

„Būna sudėtinga, kad teismų sprendimuose nėra pasisakoma dėl kardomosios priemonės. Tada reikėtų gal žiūrėti. Seka pirmoji instancija, apeliacinė instancija ir taip toliau nuo čia tokia situacija tikrai kebli. Na, turim ką turim šią dieną“, – sako Marijampolės pataisos namų direktorius.

„Jeigu gautume tokius duomenis, kad kažkas buvo nupirktas, papirktas ar kaip jūs sakote, buvo duotas kyšis, mes tada perkvalifikuotume į kitus baudžiamojo kodekso straipsnius. Nusistovėjus praktika yra, kad paprastai pareigūnai kreipiasi tiek į teisėjus, tiek į prokurorus, kaip elgtis situacijose. jei būtų tai padaryta, būtų išvengta tokių pasekmių“, – teigė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Prokurorai pabrėžia, kad pataisos namai privalėjo įvertinti tai, kad Aukščiausiasis Teismas ne sušvelnino, o panaikino Apeliacinio teismo sprendimą, kuriuo du lietuviai ir kolumbietis išteisinti dėl narkotikų kontrabandos. LRT duomenimis, šį bylą tyrusius pareigūnus papiktinusį nuosprendį priėmė teisėjų kolegija, kuriai pirmininkavo teisėjų korupcijos byloje įtarimų sulaukęs teisėjas Viktoras Kažys. 

Teisingumo ministras sako, tiek prokurorai, tiek naujasis kalėjimų departamento vadovas turės aiškiai atsakyti, ar kolumbiečio paleidimas – tik klaida.

„Aš nenorėčiau iš tikrųjų spėlioti, nes už ikiteisminio tyrimo rezultatų aš nesu atsakingas, bet kokiu atveju vertinsime tyrimo rezultatus labai rimtai, bet ne tik ikiteisminio tyrimo rezultatus. Taip pat vertinsime ir tarnybinio patikrinimo, ir sisteminių klaidų galimybes. Bet kokiu atveju, jeigu tai nėra specialiai atlikti veiksmai, jeigu tai yra netoleruotinas klaidas, tokių klaidų mūsų sistemoje būti negali“, – teigia vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Kur šiuo metu yra kolumbietis - nežinoma. Tačiau aiškėja, kad palikti Lietuvą jam nurodyta oficialiai: iš pataisos namų pasieniečiams perduotas kolumbietis įpareigotas mūsų šalį palikti per 10 dienų.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi