Lietuvoje

2019.05.07 17:46

Juozaitis kreipėsi į prokuratūrą: buvo išplatinta šmeižikiško pobūdžio informacija

Paulina Levickytė, ELTA2019.05.07 17:46

Kandidatas į prezidentus, filosofas Arvydas Juozaitis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LRT apie jį išplatintos esą šmeižikiško pobūdžio informacijos.

„LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ informaciniame siužete „Kandidatų į LR Prezidentus portretai – Arvydas Juozaitis“ buvo išplatinta šmeižikiško pobūdžio informacija apie kandidatą į prezidentus Arvydą Juozaitį. Kreipiuosi ne privačių teisių gynimo tvarka, bet tik dėl to, kad LRT veiksmai prieš kandidatą į prezidentus turi platesnę visuomeninę reikšmę. Įtemptoje prezidento rinkiminėje kovoje konkurentai naudoja įvairias viešųjų ryšių priemones, siekdami sukritikuoti, sumenkinti ar diskredituoti vieni kitus.

Aš priimu aštrią, kartais net nepagrįstą kritiką, tačiau kaip tai yra daroma per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, kuris yra Lietuvos visuomeninis transliuotojas, kurio misija tarnauti visuomenei, teikti objektyvią, patikimą informaciją šalyje ir pasaulyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms, kurti ir transliuoti profesionalias programas, vienijančias ir telkiančias pažangai, man atrodo, kad daroma tyčia siekiant mane apšmeižti“, – rašoma A. Juozaičio pareiškime Generalinei prokuratūrai.

Kaip ELTA jau skelbė, prieš kelias savaites LRT vykusiuose kandidatų į prezidentus debatuose A. Juozaitis tiesioginės transliacijos metu demonstratyviai pasitraukė iš prezidento posto siekiančių kandidatų diskusijos teisėsaugos tematika. Pasak jo, pagrindinė to priežastis – LRT korupcija. Filosofas skundėsi, kad ne visiems kandidatams skiriamas vienodas dėmesys eteryje.

LRT atmeta A. Juozaičio kaltinimus ir pareiškė, kad svarsto dėl A. Juozaičio kaltinimų kreiptis į teismą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.