Lietuvoje

2015.06.18 12:46

VSD vadovas: bandymai verbuoti Lietuvos piliečius intensyvėja

BNS2015.06.18 12:46

Bandymai verbuoti Lietuvos piliečius intensyvėja, kaip ir kibernetinis šnipinėjimas, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Darius Jauniškis.

Bandymai verbuoti Lietuvos piliečius intensyvėja, kaip ir kibernetinis šnipinėjimas, sako Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Darius Jauniškis.

„Susiduriame su intensyvesniais bandymais verbuoti mūsų piliečius, ypač taikiniais tampa žmonės, kurie išvažiuoja į Rusiją ar Baltarusiją, pasienyje, grubiai tariant, netgi yra tokių terorizavimo atvejų. Kibernetinis šnipinėjimas yra labai smarkiai suintensyvėjęs“, – ketvirtadienį Seime per diskusiją saugumo klausimais sakė D.Jauniškis.

Jis taip pat parlamentarų prašė didinti finansavimą žvalgybos institucijoms.

„Kaip buvęs kariškis galiu pasakyti, kad ginkluotis labai svarbu, bet kaip ir kiekviena kariuomenė, kiekvienas žmogus, be akių ir be žinojimo yra bejėgiai, o žvalgybos institucijos yra tos, kurios gali matyti ir numatyti priešo veiksmus, padėti geriau pasiruošti valstybės gynybai. (...) Prašyčiau palaikyti ir atkreipti dėmesį į didesnį žvalgybos institucijų finansavimą“, – kalbėjo D.Jauniškis.

Vėliau žurnalistų klausiamas, kiek reikėtų lėšų, kad tarnyba pilnai galėtų vykdyti savo funkcijas, VSD vadovas sakė apie konkrečius skaičius kalbėti nenorintis.

„Tas finansavimas, kiek duos, tiek tikrai įsisavinsime. Apie minimalius skaičius (kiek mažiausiai reikėtų daugiau lėšų, kad užtektų funkcijoms vykdyti) nenorėčiau šnekėti, bet didinti tikrai reikėtų“, – sakė D. Jauniškis.

Jo teigimu, šiuo metu reikia lėšų atnaujinti techninėms priemonėms, VSD vadovas pripažino, kad tarnybai trūksta ir technikos, net automobilių.

Skirti daugiau lėšų VSD nuolat ragina ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Šių metų biudžete VSD yra skirti 23,6 mln. eurų, analogiška suma skirta ir pernai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.