Lietuvoje

2019.05.07 16:13

Gyventojų apklausa: už kurį kandidatą į prezidentus balsuotų didžiausi protestuotojai

LRT.lt2019.05.07 16:13

Kandidatas į prezidentus Naglis Puteikis – besirūpinantis paprastais žmonėmis ir ginantis lietuviškas vertybes, bet prastas lyderis ir nesuinteresuotas eurointegracija. Tokį kandidatą mato „Baltijos tyrimų“ apklausti gyventojai.

Vilniaus politikos analizės instituto ekspertai, remdamiesi apklausa, išanalizavo, kokias savybes kiekvienam kandidatui į prezidentus priskiria potencialūs rinkėjai ir kokie tie rinkėjai yra. Kandidatų portretai skelbiami pagal abėcėlę.

Nagliui Puteikiui, panašiai kaip ir jau anksčiau aprašytam Mindaugui Puidokui, priskiriamos rūpinimosi paprastais žmonėmis ir lietuviškumo puoselėjimo savybės. Mažiausiai žmonių kandidatą mato kaip gerą lyderį ir siekiantį gilesnės eurointegracijos.

Prezidento rinkimuose kandidatą dažniau remtų jaunesni nei 50 m. respondentai.

„Puteikio elektoratui būdingas stiprus protesto komponentas. Didžioji dalis kandidato rėmėjų nepatenkinti bendra dabartine situacija Lietuvoje, neigiamai vertina tiek Lietuvos, tiek savo šeimos ekonominę situaciją, taip pat nėra patenkinti tuo, kaip veikia demokratija šalyje“, – teigiama Vilniaus politikos analizės instituto pranešime.

N. Puteikiui pasitraukus iš rinkimų kovos, beveik trečdalis kandidato rėmėjų balsuotų už Gitaną Nausėdą. Likęs elektoratas beveik lygiomis dalimis (po 17–19 proc.) paremtų Arvydą Juozaitį, Saulių Skvernelį ir Ingridą Šimonytę.

„Baltijos tyrimai“ vasario 15–25 d. reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą atliko Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu. Iš viso apklausti 1035 respondentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.