Lietuvoje

2019.05.07 17:25

LRT RADIJO žurnalistai baigia kelionę Čikagoje: parsiveža 30 išskirtinių istorijų

LRT.lt2019.05.07 17:25

LRT RADIJO žurnalistai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė baigia kelionę Čikagoje ir į Lietuvą su savimi parsiveža beveik 30 išskirtinių ten gyvenančių lietuvių istorijų. Šviežiausi įspūdžiai iš Čikagos – Marketparko rajonas, kuriame šiuo metu gyvena apie 400 lietuvių.

E. Kubiliaus teigimu, intensyviausi medžiagų rinkimo darbai eina į pabaigą: „Beliks jas apdoroti ir parvežti visą pluoštą įvairiausių istorijų iš Čikagos.“

E. Kubilius ir R. Kupetytė dėkoja Juritai ir Giedriui Tamošiūnams, kurių namuose žurnalistai buvo apsistoję pusę komandiruotės.

„Jie mus mylėjo, globojo, prižiūrėjo, kiekvieną dieną keldavosi anksčiau, kad paruoštų pusryčius, guldavosi vėliau, nes laukdavo, kol mes tiesiogiai jungsimės į televiziją ir į radiją. Jie mums labai padėjo“, – dėkoja E. Kubilius.

Paskutinė stotelė, kurioje apsistojo LRT RADIJO žurnalistai, buvo netoli Čikagos esančiame Market parko rajone. Šioje vietoje XIX a. ėmė gausiai kurtis lietuviai. E. Kubiliaus aiškinimu, dar ir šiandien čia gyvena apie 400 lietuvių.

„Lietuviai daugiausia čia atvyko dirbti į skerdyklas ir anglių kasyklas. Šiame rajone daugiau kaip šimtą metų virė lietuviškas gyvenimas ir jis kiek apmirė maždaug praėjusio amžiaus antrojoje pusėje, kai čia atsikraustė daugiau afroamerikiečių, kurie, kaip sako ten gyvenantys lietuviai, juos išstūmė“, – pasakoja E. Kubilius

R. Kupetytė ir E. Kubilius kalbino dabartinį Market parko socialinių reikalų tarybos atstovą Juozą Polikaitį, kuris papasakojo, kaip atrodė čia seniau gyvenusių lietuvių gyvenimas.

LRT RADIJO žurnalistai taip pat lankėsi Market parke esančioje šv. Kazimiero seselių kongregacijoje, kur kalbėjosi su sesele Regina Dubickaitę. Anot jos, trečiosios bangos lietuviai, persikėlę į Ameriką dėl ekonominių priežasčių, ne itin įsitraukia į bažnyčios gyvenimą, lyginant su atvykusiais per Antrąjį pasaulinį karą.

Čikagoje lankėsi LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius. Jų kelionė yra dalis projekto „Keturi milijonai“, kuris skirtas Pasaulio lietuvių metams.

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Kaip šiuolaikiniame medijų chaose išvengti melagienų?

Plačiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ (įraše nuo 23:18 min.)

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.