Lietuvoje

2019.05.07 13:54

Liberalai pristatė programą EP rinkimams

Antradienį Lietuvos liberalų sąjūdis pristatė rinkimų programą EP rinkimams. Pasak jų, šiuo metu Lietuva kaip valstybė į priekį eina nebe taip ryžtingai ir daug lėčiau, nei galėtų, todėl jie siūlo 15 konkrečių europietiškų sprendimų Lietuvai.

„Kaimyninėse valstybėse pasikeitė politinė padėtis, ypač Ukrainoje. Keičiasi padėtis pačioje ES, kurios populistai pasėjo tikrą chaosą visoje Europoje (...) Reikia saugoti ir aplinkines (šalis nares. – ELTA), Europoje nebuvo užbaigtas projektas dėl vieningos, saugios idėjos, todėl dėl vieningos Europos reikia kovoti čia ir dabar“, – teigė Liberalų sąjūdžio sąrašo Europos Parlamento rinkimuose lyderis Petras Auštrevičius.

Pasak opozicijos lyderės Viktorijos Čmilytė-Nielsen, liberalų sąrašas atkreips dėmesį į žmogaus teises ir laisves. Liberalė pabrėžė, kad žiniasklaidos laisvė, teisės viršenybės principas – demokratijos pagrindas. Taip pat, pasak jos, EP mėgins atkreipti į dėmesį į lygias moterų teises darbo rinkoje bei socialiniame gyvenime.

Dabartiniame „Brexit“, augančio nacionalizmo ir populizmo kontekste liberalai neabejoja, kad visi piliečiai privalo išsaugoti lygias teises pasinaudoti ES kuriama gerove ir laisvėmis – dirbti, mokytis ir laisvai judėti visoje ES.

„Būkime sąžiningi sau – 15 metų Lietuvos narystė ES iš esmės pakeitė situaciją – suteikė tvirtas garantijas mūsų valstybės ateičiai ir naujas galimybes žmonėms. ES finansinė parama, kuri šiuo laikotarpiu viršija 16 milijardų eurų arba daugiau nei 2 metinius Lietuvos biudžetus, leidžia mums tvarkyti kelius, renovuoti namus, kurti naujas darbo vietas“, – teigia P. Auštrevičius.

Pasak jo, Lietuva – jauna, šiuolaikiška valstybė su didinga istorine praeitimi. Lietuvos stiprybė – jos žmonės, jų energija, jų drąsa ir siekiai. Liberalų įsitikinimu, balsuodami už laisvą žmogų stiprioje Europoje Lietuvos piliečiai renkasi valstybės augimo kryptį – nuo tradicinės uždaros iki šiuolaikiškos ir vienos iš atviriausių ekonomikų Europoje.

„Gyvendami laisvoje Lietuvos valstybėje, priklausančioje laisvų tautų bendrijai – Europos Sąjungai, turime istorinę galimybę laisvai rinktis, kur ir kaip dirbti bei gyventi. Ir tai daryti legaliai, nepersekiojami. Todėl lietuviai, nusprendę kurti gyvenimą svetur, neturėtų automatiškai prarasti Lietuvos pilietybės, priimdami kitą, o turėtų teisę ją išsaugoti. Šiuose EP rinkimuose vyks kova už atvirą, vieningą, bendromis vertybėmis grįstą ES, kurioje liberalių pažiūrų politikams tenka svarbus vaidmuo“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Europarlamentaro P. Auštrevičiaus manymu, yra trys dalykai, kurių reikia Lietuvai Europoje.

„Pirma – tai aktyvumas. Lietuva turi diktuoti Europos darbotvarkę mūsų šaliai svarbiausiais klausimais. Antra – ryžtas. Lietuva neturi sustoti pusiaukelėje ar pasiduoti didesnių valstybių ar išbandymų akivaizdoje. Ir trečia – vienybė. Visos Lietuvos valdžios grandys turi dirbti vardan vieno tikslo, kad Lietuva pasiektų realių pergalių Europoje. Veikiant atskirai ar po vieną – tai tiesiog neįmanoma“, – teigia P. Auštrevičius.

Liberalų įsitikinimu, šie Europos Parlamento rinkimai – išskirtinai svarbūs. Juose privalėsime pasirinkti tarp atviros, vieningos, veiksmingos ir stiprios Europos arba tokios, kurioje vyrautų susiskaldymas, nacionalizmas, apsitvėrimas sienomis, kurioje neliktų solidarumo ir bendrų vertybių.

„Mums būtina išsaugoti europietišką gyvenimo būdą, išlaikyti pagrindines keturias judėjimo laisves: žmonių, prekių, paslaugų ir kapitalo. Todėl apsisprendimas balsuoti už liberalus – europietiškiausią politinę jėgą Lietuvoje, turėtų tapti įkvėpimu ne tik gyvenantiems čia, prie Baltijos jūros, bet ir tapti galinga vilties ir tikėjimo Europa žinia visiems Senojo žemyno žmonėms“, – akcentuoja Liberalų sąjūdžio pirmininkas ir kandidatas į Europos Parlamentą Eugenijus Gentvilas.

Liberalų pirmąjį penketuką EP rinkimuose sudaro: Petras Auštrevičius, Viktorijos Čmilytė-Nielsen, Eugenijus Gentvilas, Arminas Lydeka, Andrius Bagdonas.