Lietuvoje

2019.05.07 13:45

Skvernelis ir Grybauskaitė pasisakė apie žiniasklaidos paviešintą prokurorų darbą

Benas Brunalas, ELTA2019.05.07 13:45

Premjeras Saulius Skvernelis prokurorų atskleistą informaciją apie politikų ir kitų asmenų daromą poveikį ikiteisminiams tyrimams perdavė įvertinti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė teigia, kad žiniasklaidos paviešinti duomenys apie prokuratūros darbą – tiesioginis spaudimas teisėsaugai.

„Nauji paviešinti duomenys yra vienoje žiniasklaidos priemonėje, kurios vadovas (Gedvydas Vainauskas – ELTA) šią savaitę – teisiamųjų suole. Traktuotinas kaip tiesioginis spaudimas teisėsaugai“, – teigė D. Grybauskaitė. 

Pasak vyriausybės vadovo, prokurorų atskleista informacija kelia įtarimų, todėl į ją komitetas turi atsižvelgti ir išanalizuoti.

„(...) yra paviešinti galimai skandalingi faktai ir juos būtina tikrinti. Aš tikrai nesutiksiu, kad viena ar kita žiniasklaidos priemonė kažką ne taip parašė, juk ne pati sugalvojo konkrečias prokurorų pavardes. Tai turi būti patikrinta, ir aš pasirašiau raštą Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkei, kad vykdytų parlamentinę kontrolę ir tie faktai būtų įvertinti“, – sakė premjeras.
Pasak Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės, susidariusi situacija bus aptarta komitete artimiausiu metu.

„Trečiadienį bus siūlyta perduoti premjero kreipimąsi perduoti į laikinąją komisiją, kuri būtent ir domisi tiek politikų, tiek verslo grupių santykiais, tiek galimais kišimaisi į kitų institucijų veiklą“, – sakė A. Širinskienė.
Tuo metu antradienį šalies vadovė Dalia Grybauskaitė teigė, kad žiniasklaidos paviešinti duomenys apie prokuratūros darbą – tiesioginis spaudimas teisėsaugai.

„Nauji paviešinti duomenys yra vienoje žiniasklaidos priemonėje, kurios vadovas (Gedvydas Vainauskas. – ELTA) šią savaitę – teisiamųjų suole. Traktuotinas kaip tiesioginis spaudimas teisėsaugai“, – teigė D. Grybauskaitė.

Lrytas.lt tęstiniame straipsnių cikle paviešino interviu su prokurorais apie politikų ir kitų asmenų daromą poveikį ikiteisminiams tyrimams.
Pati prokuratūra kaltinimus neigia bei sako, kad tikrovės neatitinkantys teiginiai kenkia prokuratūros vardui visuomenėje.

„Reaguojant į dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir to paties pavadinimo informaciniame portale skelbiamą publikacijų ciklą, kuriame pateikiami atskiri duomenys, nuorodos ar užuominos į abstrakčius šaltinius, jų apibendrintus vertinimus bei atskirų asmenų komentarai, kurių visuma formuoja neigiamą nuomonę apie Lietuvos prokuratūrą, ikiteisminių tyrimų pagrįstumą bei teisėtumą ir tokiu būdu yra menkinamas visuomenės pasitikėjimas prokuratūra, visa teisingumo sistema bei valstybės vadovais, prokuratūra atkreipia dėmesį į šiose publikacijose pateikiamus tikrovės neatitinkančius teiginius, tendencingai interpretuojamus ar nepaminėtus faktus, kitas reikšmingas visuomenės nuomonei aplinkybes“, – teigiama prokuratūros išplatintame komentare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.