Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.07 12:30

Skvernelis įvardijo, kada trauktųsi iš premjero pareigų: nesėkmė pirmame ture būtų aiškus ženklas

Benas Brunalas, ELTA 2019.05.07 12:30

Į šalies vadovus pretenduojantis premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad, pralaimėjęs prezidento rinkimus, trauktųsi iš vyriausybės vadovo posto. Pasak jo, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio deklaruota idėja pereiti į opoziciją, jei jo vadovaujamai valdančiajai partijai nepasiseks dveji rinkimai, yra pagrįsta ir, susiklosčius sąlygoms, bus įgyvendinta.

Kartu premjeras negaili kritikos prezidentei Daliai Grybauskaitei, antradienį pareiškusiai, kad valdančiųjų sumanymas trauktis į opoziciją po galimo pralaimėjimo yra rinkimų sezono įtampos pasekmė.

„Jeigu bus nesėkmingi rinkimai, tai bus mano darbo įvertinimas, tarp jų ir mano bei visos „valstiečių“ frakcijos“, – sakė S. Skvernelis.

„Tai yra objektyvus faktorius, jeigu žmonės nusprendžia, kad ta politika, kurią dvejus su puse metų mūsų vyriausybė vykdė – socialinę politiką, antikorupcinę, skaidrumo ir tvaraus ekonominio užtikrinimo (politiką – ELTA) – yra nepriimtina, tai kodėl mes turėtume toliau žmonėms brukti šią politiką“, – antradienį Seime kalbėjo premjeras.

Pasak S. Skvernelio, jei jis nepateks į prezidento rinkimų antrąjį turą, supras tai kaip visuomenės deklaruotą jo vedamos vyriausybės neigiamą įvertinimą.

„Nepatekimas į antrąjį rinkimų turą būtų aiškus pralaimėjimas“, – kalbėjo premjeras.

Komentuodamas R. Karbauskio teiginius, kad „valstiečiai“ į opoziciją trauktųsi, jei blogai pasirodytų Europos Parlamento (EP) rinkimuose, S. Skvernelis teigė, kad blogas valdančiosios partijos pasirodymas reikštų, jei nepavyktų padidinti dabar turimo „valstiečių“ atstovų EP skaičiaus. Šiuo metu „valstiečiams“ EP atstovauja vienas europarlamentaras – Bronis Ropė.

„Jeigu pavyktų Europos Parlamento rinkimuose padidinti turimą frakcijos narių skaičių, tai būtų jau laimėjimas“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

Galiausiai premjeras atsiliepė ir apie prezidentės šiek tiek anksčiau išsakytas pastabas R. Karbauskio sumanymo atžvilgiu. Prezidentės teiginį, kad valdančiųjų pareiškimai trauktis į opoziciją yra rinkiminio sezono įtampos pasekmė, premjeras suprato kaip „elito pasisakymą“.

„Tai to paties politinio elito pasisakymai, kuriems žodžiai gali būti duodami, gali būti atsiimami, galima blefuoti, nesilaikyti“, – teigė vyriausybės vadovas, pridurdamas, kad D. Grybauskaitė savo nuomonę išsako visais gyvenimo klausimais.

„Prezidentė reiškia savo nuomonę visais gyvenimo klausimais. Vieną kartą Vyriausioji rinkimų komisija pasisakė, kad prezidentė turi teisę net ir rinkimų dieną agituoti, prieš ką balsuoti“, – teigė S. Skvernelis.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis antradienį pranešė, kad jo vadovaujama Seimo frakcija palaiko pasitraukimą iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.

„Frakcija palaiko sprendimą. Du susilaikė, visi kiti balsavo „už“, – antradienį po frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis. Jis atsisakė nurodyti susilaikiusiųjų pavardes, nes tai, pasak jo, neetiška.

Pastarąją savaitę R. Karbauskis pareiškė, kad trauksis iš valdančiųjų, jei premjeras Saulius Skvernelis nelaimės prezidento rinkimų, o „valstiečiai“ – Europos Parlamento. Politikas tikino, kad už savo žodžius atsako ir kad taip elgdamasis jokio spaudimo rinkėjams nedaro.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi