Lietuvoje

2015.06.18 10:06

Rinkimai Šilutėje: plaukia pranešimai dėl rinkėjų papirkinėjimo

BNS2015.06.18 10:06

Trečiadienį prasidėjus balsavimui iš anksto renkant Šilutės rajono savivaldybės tarybą ir merą, policija sulaukė pranešimų apie galimus rinkėjų papirkimus.

Trečiadienį prasidėjus balsavimui iš anksto renkant Šilutės rajono savivaldybės tarybą ir merą, policija sulaukė pranešimų apie galimus rinkėjų papirkimus.

Pasak Policijos departamento pranešimo, apie 10 val. į pareigūnus kreipėsi rinkimų stebėjimo „Baltosios pirštinės“ atstovai ir informavo apie galimą rinkimų tvarkos pažeidimą. Į policiją buvo pristatytas 50-metis vyras, kuris paaiškino, kad pinigų jam niekas nesiūlė, o jo pažįstama kitam pažįstamam vyrui padavė lapelį, ant kurio buvo užrašyta pavardė, už ką balsuoti, ir skaičiai, kurie yra kandidatų numeriai sąraše. Perdavus lapelį, visi asmenys išsiskirstė. Įvykis tiriamas.

Tos pačios dienos pavakare, 17 val. 36 min., policija gavo rinkimų stebėtojos pranešimą, kad Dariaus ir Girėno gatvėje, prie balsavimo apylinkės, sutiktas nepažįstamas vyras papasakojo, jog jam buvo pasiūlyti 5 eurai, kad jis balsuotų rinkimuose į merus už tam tikrą kandidatą ir partiją.

Šilutės policija taip pat tiria pranešimą, kad merginai telefonu paskambino jos draugas ir pasiūlė balsuoti už pinigus. Šiai pasakius, kad yra nepilnametė, ji pasiūlė savo brolį, kuris sutiktų tai padaryti.

Dėl pažeidimų į pareigūnus kreipėsi ir Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas. Jo teigimu, Rusnės gatvėje buvo sustabdytas taksi automobilio vairuotojas, kuris esą siūlo asmenims balsuoti už pasirinktą kandidatą ir už balsą sumoka pinigus. Pareigūnams atvykus į minėtą vietą, automobilyje sėdėjo 49-erių metų vyras ir du jaunuoliai. Pasikalbėjus su pačiu vairuotoju, pastarasis nurodė, kad niekam pinigų nemokėjo, o tik posūniui paskambinus, privažiavo jų paimti su draugu po balsavimo.

Kovą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl šiurkščių pažeidimų panaikinus savivaldos rinkimų rezultatus Šilutės rajone, valdžia čia renkama iš naujo. Trečiadienį prasidėjo balsavimas iš anksto, o sekmadienį bus balsuojama rinkimų apylinkėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt