Lietuvoje

2019.05.07 09:56

Paluckas prezidento rinkimuose palaikė partietį, tačiau balsavo tik viename referendume

Saulius Jakučionis, BNS2019.05.07 09:56

Už socialdemokratų iškeltą kandidatą į prezidentus Vytenį Andriukaitį balsavęs partijos lyderis Gintautas Paluckas sako, kad tikisi tautą vienijančio šalies vadovo.

„Pirmiausia aš tikiuosi prezidento, kuris vienytų, o ne skaldytų tautą, ir savo asmeninėmis savybėmis, savo gyvenimo būdu būtų įrodęs, kad tie dalykai, kurie yra svarbūs visai tautai, (...) kad jis galės juos įgyvendinti“, – žurnalistams antradienį sakė išankstiniame balsavime dalyvavęs G. Paluckas.

Pasak jo, V. Andriukaitis savo gyvenimu įrodė, kad „socialinė atsakomybė, socialdemokratinės vertybės jam yra kraujyje“.

Prezidento rinkimuose be V. Andriukaičio dalyvauja socialdemokratas filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis.

Šio posto taip pat siekia „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, konservatorių kandidatė parlamentarė Ingrida Šimonytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

G. Paluckas patvirtino referendume dėl dvigubos pilietybės išplėtimo balsavęs „už“.

Referendume siūloma nustatyti, kad Lietuvos pilietybės nepraranda „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.

Šiuo metu dviguba pilietybė emigravusiesiems po nepriklausomybės atkūrimo leidžiama griežtesniais išimtiniais atvejais.

„Aš tiesiog noriu, kad lietuvių Lietuvoje ir pasaulyje būtų daugiau. Dviguba pilietybė yra tas dalykas, kuris yra įprastas absoliučiai daugelyje Europos Sąjungos šalių ir mums iš savo baimių tikrai reikia išsivaduoti“, – kalbėjo politikas.

Jis atsisakė dalyvauti referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121 ir pavadino jį populistiniu žaidimu. 

G. Paluckas pareiškė, kad „tautos atstovų mažinimas tiesiogiai mažina demokratiją“.

„Žmonės skundžiasi, kad nemato savo Seimo narių, o tokiu atveju matytumėme dar mažiau“, – kalbėjo jis.

Prezidento rinkimai ir referendumai vyks sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt