Lietuvoje

2019.05.07 10:09

Rinkimuose balsavusi Grybauskaitė įvertino referendumus: vienas svarbus, kitas – beprasmis

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.05.07 10:09

Pirmadienį Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose. Antradienį prie balsadėžės atvyko prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė sakė pasirinkusį geriausią kandidatą į prezidentus, o viename iš referendumų nedalyvavo.

Prezidentė balsuoti atvyko į Vilniaus miesto savivaldybę. Žurnalistams po balsavimo ji neatskleidė, už kurį kandidatą į prezidentus balsavo, tačiau teigė, kad pasirinko, jos manymu, geriausią kandidatą. Šalies vadovė taip pat kalbėjo apie svarbą balsuoti referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

„Balsavau už geriausią, to linkiu kiekvienam Lietuvos piliečiui pasirinkti – pasirinkti pagal tai, ką sako jo protas ir širdis“, – sakė šalies vadovė.

Paklausta, ko tikisi iš būsimo šalies vadovo, dabartinė prezidentė sakė, kad tikisi to, ko ir visi Lietuvos žmonės: Konstitucijos laikymosi ir darbo Lietuvos žmonių naudai.

Kalbėdama apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo, D. Grybauskaitė sakė, kad jau seniai diskutuota, jog šį klausimą būtina spręsti referendumu: „Kviečiu visus jame sudalyvauti.

Tačiau antrajame referendume, kuriuo sprendžiama, ar sumažinti Seimo narių skaičių, prezidentė sakė nedalyvavusi. Kitaip tariant, ji net nepaėmė rinkimų biuletenio. Anot jos, šis referendumas beprasmis.

„Nedalyvavu, biuletenio nepaėmiau. Todėl, kad manau, jog šis referendumas yra beprasmis. Sumažinus keliais Seimo nariais skaičių Seimo narių, nei Seimo darbo kokybė pagerės, nei reputacija“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

„Vertinti neverta“

Praėjusią savaitę valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad jų kandidato, premjero Sauliaus Skvernelio nesėkmės rinkimuose atveju „valstiečiai“ pasitrauks iš valdančiosios daugumos.

Apie tai paklausta šalies vadovė sakė, kad vertinti tokių pasisakymų neverta. Anot jos, tai yra rinkimų sezono įtampos: „Kai tos įtampos praeis, tai viskas ir praeis.“