Lietuvoje

2019.05.07 08:52

Grybauskaitė: šiandien laisvas žodis yra ginklas, kuriuo giname ir saugome mūsų visų demokratines teises

ELTA2019.05.07 08:52

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga, pažymi, kad „šiandien laisvas žodis yra ginklas, kuriuo giname ir saugome mūsų visų demokratines teises“.

„Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena primena, kad prieš 115 metų buvo panaikintas lietuviško žodžio draudimas, prieš kurį kovojo šviesiausi tautos žmonės. Šiandien laisvas žodis yra ginklas, kuriuo giname ir saugome mūsų visų demokratines teises“, – sakoma šalies vadovės sveikinime.

Gegužės 7-oji yra labai reikšminga data tautos ir valstybės istorijoje. Prieš šimtmetį pergalingai baigėsi lietuvių kova dėl teisės reikšti mintis savuoju raštu. Lietuviškosios spaudos draudimo laikotarpis, trukęs nuo 1864 metų, – vienas juodžiausių mūsų kultūros istorijos tarpsnių. Tautos kova dėl savojo rašto buvo labai atkakli.

Premjeras pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina žiniasklaidos atstovus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

„Šiandien – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga norėčiau pasveikinti Lietuvos žmones bei žiniasklaidos atstovus, kurie sąžiningai ir garbingai atlieka savo misiją, kuriems profesinė etika ir objektyvumas yra didžiausios vertybės, kurie suvokia ne tik žurnalistikos galią, tačiau ir atsakomybę prieš visuomenę. Taip pat noriu pasveikinti po visą pasaulį pasklidusius lietuvius, kurie nepamiršo lietuvių kalbos, kuriems tai - vienas glaudžiausių ryšių su Tėvyne. Puoselėkime savo tradicijas, gerbkime kalbą, būkime laisva ir stipri valstybė!“, – sako vyriausybės vadovas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina žurnalistus, rašytojus, leidėjus, šiandien švenčiančius Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

„Šiandien laisvas žodis yra savaime suprantamas civilizuotoje visuomenėje. Kūrybos ir švietimo nepriklausomybė yra konstitucine ir žmogiškąja prasme vertybė, einanti drauge su laisve ir lygybe. Minėdami šią dieną, turime suprasti, kokią reikšmę dabarčiai ji turi, kaip turime saugoti ir ginti galimybę kurti ir skleisti žinią“, – sako Seimo pirmininkas. 

Gegužės 7-oji yra labai reikšminga data tautos ir valstybės istorijoje. Prieš šimtmetį pergalingai baigėsi lietuvių kova dėl teisės reikšti mintis savuoju raštu. Lietuviškosios spaudos draudimo laikotarpis, trukęs nuo 1864 metų, - vienas juodžiausių mūsų kultūros istorijos tarpsnių. Tautos kova dėl savojo rašto buvo labai atkakli.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt